Impresii și recomandări [pag. 6826 / 10898]
Afișate impresii [68251 - 68260] din total 108975 impresii
Pensiunea Green House [Podu Dâmboviței] 3 / DÂMBOVICIOARA
- MAI, 2014
- de: elena c* [05.05.14]
Week-end de 1 Mai
Buna ziua, ne-am decis in ultimul moment sa petrem sfarsitul saptamanii in zona Rucar-Bran. Deoarece fusese perioada de 4 zile libere cu 1 Mai inclus, nu am gasit niciunde cazare. Am sunat la ultima pensiune de pe lista, si anume la GreenHouse. Aici am avut surpriza sa gasim 3 camere matrimoniale, noi fiind 3 cupluri. Ei bine, am fost foarte incantati de ce am gasit acolo: in primul rand, fiind asezata aproape de DN am reperat-o repede iar accesul cu masina a fost facil. Parcarea este [...] — vezi review
Pensiunea Casa Dunavăț 3 / DUNAVĂȚ
- MAI, 2014
- de: webbusiness23 [05.05.14]
Foarte frumos!
Accesul la locatie: foarte facil; noi am venit cu masina de la Bucuresti; drumul e foarte bun pana in fata portii. Masina se parcheaza fara probleme in curte. Cazarea: camerele foarte ok, totul curat; baie cu dus in camera Mancarea: foarte, foarte, foarte buna. Saramura, ciorba de peste, peste la gratar, mamaliga, mujdei, etc. La cerere se pot face si alte preparate in afara de peste. Preturile foarte bune. La masa s-a servit ca la mama acasa: adica nu era cantitate fixa; daca mai voiai [...] — vezi review
Arieșul Hotel 3 / TURDA [CJ]
- MAI, 2014
- de: adtopa [05.05.14]
Suntem profund dezamagiti
Salut, Nu va uitati la recenziile de pe site, eu cred ca sunt date de catre proprietar. Hotelul e o mare teapa. Cum toate cazarile in Turda in perioada 1-4 Mai erau ocupate, am reusit sa gasim cazare doar la acest "hotel". Ne-au dat o camera cu 4 paturi, au zis ei "camera de protocol". Pe internet hotelul arata binisor si recenziile erau OK. La locul faptei s-a dovedit exact contrariul. Camera cu paturi vechi, un miros extrem de urat. Restaurantul care este de fapt un fel de cantina [...] — vezi review
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- MAI, 2014
- de: netra [05.05.14]
Pe sufletul meu
Daca doriti sa ajungeti intr-un loc unde frumosul este la el acasa, unde omenia sta in fata a orice altceva, unde bucuria de a simti intreaga zi, de la rasaritul soarelui, la apus, se simte la maxim; unde afli sensul expresiei "a te simti ca acasa"; mergeti aici: la Pensiunea Teleptean, "In Deal La Ancuta". O sa descoperiti toate fetele Maramuresului; si nu sunt putine. Multe pot fi superlativele care sa defineasca aceasta casa, familie, loc... cel mai bine ar fi sa plecati acolo si sa le [...] — vezi review
Complex Turistic Valahia [Păscoaia] 4 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- MAI, 2014
- de: dark_wood [05.05.14]
O locatie de evitat
Am ajuns la pensiune pe la pranz, de la receptie fiind anuntati ca mai dureaza vreo 30 de minute pana e gata camera. Pana la urma a durat cam o ora (nu a fost o problema, pentru ca ajunsesem mai devreme). In acest timp am vizitat pensiunea, care din exterior, arata foarte frumos. Apoi am fost codusi in camera - Cabana Cascada 3. Imediat cum am intrat am observat o priza desfacuta, in care te puteai curenta lejer (a fost reparata dupa jumatate de ora, la sesizarea noastra). Apoi mi-a sarit in [...] — vezi review
Casa / Cabana Eden 2 / SÂMBĂTA de SUS
- MAI, 2014
- de: Alina L [05.05.14]
Caban Eden - de ocolit
Am fost si noi la cabana Eden si am dormit 3 nopti. Pretul nu l-a schimbat dar doamna nu e facuta sa fie patroana de pensiune. In primul rand, e foarte acra - zici ca numai suc de lamaie bea. Ii lipseste complet amabilitatea... care e obligatorie in cazul unui patron de pensiune. Prima impresie cand am intrat - mirosea ingrozitor pe hol si in sala de mese. Apoi la bucatarie era mizerie... trona grasimea in jurul argazului (pe tevi, pe geam). Am spalat toata vesela inainte de a o folosi. [...] — vezi review
Tisa Hotel 3 / BĂILE OLĂNEȘTI
- MAI, 2014
- de: nox22 [04.05.14]
Conditii bune, management slab
Am ales sa petrecem minivacanta de 1Mai la Hotel Tisa din Baile Olanesti. Fiind pentru prima data cand mergeam intr-o statiune balneo-climaterica am studiat ofertele si am concluzionat ca facilitatile oferite de Hotel Tisa pareau cat se poate de atractive. Dupa un drum cu aglomeratia de rigoare am ajuns in sfarsit la Baile Olanesti - DEZAMAGIRE TOTALA. Statiunea prezinta un aspect saracacios iar drumurile din localitate sunt aproape impracticabile. Am reusit sa razbim prin traseul off-road [...] — vezi review
Pensiunea 'Vila Mădălina' 3 / GOVORA
- MAI, 2014
- de: ady bucuresti [04.05.14]
Ospitalitatea si traditia, la ele acasă
Profitând de mini-vacanţa de 1 mai, am decis să-mi iau familia şi să-mi oxigenez un pic creierul undeva spre munte, nu foarte departe de Bucureşti, într-o zonă mai puţin circulată dar foarte liniştită. Am ales stațiunea Govora din județul Vâlcea. De ce? Pentru că îmi doream de ceva vreme să vizitez mănăstirile din zonă, mai puţin cunoscute dar la fel de frumoase şi pline de istorie ca şi cele din Neamţ sau Suceava, şi să respir acel aer despre care auzisem că în [...] — vezi review
Victoria Palace Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- MAI, 2014
- de: ionut sebastian [04.05.14]
Ridicol
Deci nu pot sa cred ce mancare oribila si ce bauturi absolut ne-baubile pentru un hotel de, chipurile, 5 stele. Sucurile- niste oribilitati gen Tec, cafeaua- un ness apatos de la dozator, apa minerala- un sifon fara nici un gust, berea- doar la dozator cu 80% apa si gust infect, iar bauturile spirtoase- de-a dreptul otravitoare. Toate mega marca locala Savoy. Va rog, nu va intrebati cum era vinul. Mancarea: supele si ciorbele erau toate de la plic, chiar si ciorba de vacuta. Am avut [...] — vezi review
Pensiunea Edy 3 / BUȘTENI
- MAI, 2014
- de: queenAnne [04.05.14]


