Impresii și recomandări [pag. 6821 / 10898]
Afișate impresii [68201 - 68210] din total 108975 impresii
Pensiunea Panoramic 3 / VIDRA [AB]
- MAI, 2014
- de: floripo [11.05.14]
Pensiunea Panoramic Vârtop
O pensiune foarte frumoasa, moderna, in care proprietarii au investit cu gust. Camera curata, mare, caldura, apa calda. Singura problema este ca fiind in extrasezon personalul a fost "compus" dintr-o "doamna " care nu avea nimic in comun cu turismul si nici cu pensiunea. Era dintr-un alt film. Am simtit ca nu suntem oaspeti ci niste tolerati acolo. A doua zi cand a venit schimbul o alta doamna ne-a aratat ca se poate si altfel si ca "doamna" din prima zi a fost un accident. Pacat ca noi [...] — vezi review
Unde mâncăm în Voroneț? / VORONEȚ
- MAI, 2014
- de: alinatoader* [11.05.14]
Exceptional - Popasul Domnesc
Am revenit in Voronet dupa vreo 3 ani, fiind invitati de niste rude din zona sa luam masa la Popasul Domnesc. Am ramas impresionata sa regasesc acelasi loc frumos, ingrijit si plin de flori… Mancare foarte gustoasa, variata, curatenie, oameni bine instruiti care iti zambesc si vorbesc binevoitori. Noi am servit ciorba radauteana-foarte bine gatita, se cunostea ca este cu ingrediente naturale si de buna calitate, o tocanita de purcel si una de vanat cu muraturi, si tortul casei, din [...] — vezi review
Cabana Lumina Lacului 2 / COLIBIȚA [BN]
- MAI, 2014
- de: suiram68 [11.05.14]
Mai mult ca sigur, vom reveni!
Am solicitat rezervarea cazarii, incepand cu 30.04. din motive obiective nu am reusit sa ajungem decat pe 01.05. acest aspect nu ne-a generat probleme, rezervarea ramanand valabila. Odata ajunsi, am servit pranzul. daca ciorba de burta nu a fost tocmai pe gustul nostru, restul produselor au fost foarte bune. In special omleta facuta "paparaie" Gazdele, sunt deosebit de amabile. critici am de facut asupra: * faptului ca, anterior plecarii de acasa am intrebat daca au biciclete mi s-a [...] — vezi review [+6 poze]
Kervansaray Hotel 4 / CANAKKALE
- MAI, 2014
- de: Mircea P [11.05.14]
Un hotel decent
Am stat o noapte în acest hotel. Am ajuns destul de greu la el (practic, hotelurile din zonă sunt pe aceeași stradă, care șerpuiește printre ele, într-o zonă foarte aglomerată, cu sens unic, piatră cubică). Rezervasem parcare care nu este la hotel, ci într-o parcare publică din apropiere, unde un funcționar al hotelului a mutat vreo 4 mașini ca să o pot pune pe a mea. Locul de parcare era atât de îngust încât am scos pasagerii și bagajele pentru că nu mai puteam deschide [...] — vezi review
Pensiunea Dracula & Centrul Ecvestru [Daneş] 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- MAI, 2014
- de: vasilica [11.05.14]
Centrul Ecvestru Dracula Danes
Am înnoptat odată la Pensiunea Dracula Daneş acum vreo 15 ani iar de atunci am tot auzit despre ei că s-au dezvoltat, că au devenit vestiţi, că au cai şi alte animale. Şi iată că s-a ivit prilejul (doar pentru că n-am găsit cazare în Mediaş) să mă opresc din nou la Daneş. Am primit o cameră la Centrul Ecvestru, ceea ce înseamnă câteva sute de metri mai departe de pensiune şi restaurant. Mai înseamnă şi linişte şi multă verdeaţă. Să ne înţelegem, m-am oprit [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Franzdorf Alpin [Crivaia, CS] (ex Sara) 3 / VĂLIUG & CRIVAIA
- MAI, 2014
- de: dananicole [10.05.14]
Recomand din tot sufletul
Am petrecut 3 zile/2 nopti la Pensiunea Sara din Crivaia, in cautarea unui weekend relaxant, departe de cotidian. Pot spune ca serviciile oferite s-au ridicat la nivelul asteptarilor noastre si chiar le-au depasit. Rezervarea a decurs profesional- dna Alina ne-a transmis prin email toate detaliile legate de pensiune, factura de avans care a fost achitata prin transfer bancar (1/2 din suma totala). Pensiunea este usor de gasit, pe drumul de acces regasindu-se indicatii de directie spre [...] — vezi review
Assos Troy Hotel 3 / ASSOS [BEHRAM]
- MAI, 2014
- de: Mircea P [10.05.14]
Hotel ideal pentru cei care caută liniște
Am fost cazat o noapte acolo. Am fost încântat de poziția hotelului, chiar pe malul mării, cu plajă proprie amenajată. Personalul foarte amabil, camere curate, cu mobilier nou. Am solicitat cameră cu vedere la mare și ni s-a oferit imediat. Piscine pentru adulți și copii, cu apă curată. Mâncarea foarte bună, deși la un preț care reflectă faptul că în apropierea hotelului sunt destul de puțile locuri unde se poate lua masa. În apropiere este situl arheologic de la Assos. [...] — vezi review
Derici Hotel 4 / KUSADASI
- MAI, 2014
- de: Mircea P [10.05.14]
Derici - un hotel modest
Am fost cazat în acest hotel 4 zile (3 nopţi). Sincer, deşi este cotat cu 4 stele, serviciile s-ar încadra la un hotel mediu de 3 stele, din România. Hotelul este poziționat în apropierea așa-zisului centru, pe bulevard, pe țărmul mării, la mijlocul distanței (aprox. 15 minute) de cele două porturi. Are camere dispuse frontal, către mare, lateral, sau în spatele hotelului. În funcție de cum vă ”descurcați” la recepție, veți primi o cameră în consecință. Ca [...] — vezi review
Descoperă Golubac / GOLUBAC
- MAI, 2014
- de: vxp [10.05.14]
1 Mai la cetatea Golubac
De 1 Mai, am vrut sa fac o iesire peste granita si cea mai la indemana destinatie unde pe unde nu am fost era Golubac. Am prins o vreme relativ inchisa cu ceva caderi de precipitatii si cer noros. Fosta cetetate de la Golubac este situata la cca 110 km de Portile de Fier I, drumul spre Belgrad, drumul este bun, ceva mai ingust decat drumurile nationale, peticit pe foarte multe locuri, peisajul este unul foarte frumos, se trece pe langa cazanele mici si mari, oricum raportat cu calitatea [...] — vezi review [+13 poze]
H10 Conquistador Hotel 4 / TENERIFE
- MAI, 2014
- de: sunnyday07 [10.05.14]






