Impresii și recomandări [pag. 3674 / 10898]
Afișate impresii [36731 - 36740] din total 108975 impresii
All Times Hotel [Timişu de Jos] 2 / BRAȘOV
- NOIEMBRIE, 2015
- de: calincalin [02.12.15]
- NURECOMANDĂ
Lamentabil
Personalul este ok, dar conditiile lasa de dorit. Izolatia fonica este zero, se aude totul parca ai fi afara. In imediata apropiere se afla doua terenuri de fotbal acoperite, pana la orele 23-24 si incepand cu orele 7 puteti auzi tot ce se petrece pe aceste terenuri (inclusiv injuraturile) - pentru un timp poate fi distractiv dar daca vrei sa te odihnesti, este deranjant. In plus este foarte aproape de sosea si de calea ferata, deci zgomot din plin, Camera este de dimensiuni rezonabile dar [...] — vezi review
Donatello Hotel 3 / ROMA
- NOIEMBRIE, 2015
- de: andreescovic [02.12.15]
- RECOMANDĂ
Dragut dar nu pentru pretentiosi
Am fost cazati 3 nopti in luna noiembrie 2015. De la aeroportul Ciampino la hotel am mers cu autocarul firmei Terravision, biletele le-am luat de la inceput si pentru dus si pentru intors, costul fiind de 4 euro pe sens de persoana. Autocarul ne-a lasat la gara centrala Termini de aici chiar ne-am dorit sa exploram Italia si am cautat pe jos hotelul. Hotelul se afla la 15 min de mers pe jos de gara Termini si tot la aprox 15 min de mers pe jos de Colloseo, la 5 minute de mers se afla cea mai [...] — vezi review
Descoperă zona Belogradchik / VIDIN
- NOIEMBRIE, 2015
- de: Testosu' [02.12.15]
- RECOMANDĂ
Prin Belogradchik si primprejur (sau ce poti face 4 zile la Belogradchik)
Tot citind in zilele acestea, destul de multe pareri negative, mai mult sau mai putin argumentate, despre diferite pensiuni de pe la noi, hai sa intru si eu in aceasta "atmosfera" si sa va zic si eu vreo cateva "vorbe" pe aceasta tema. Pentru mini-vacanta de 1 Decembrie, fiind vreo 4 zile libere, ne-am gandit intr-o prima faza in a merge in Apuseni, un loc atat de drag noua, pe care l-am strabatut in lung si lat, unde am petrecut atatea vacante placute, in ultimii 5-6 ani. O zona cu locuri [...] — vezi review [+68 poze]
Pensiunea Ferma [Glod] 5 / MOROENI
- NOIEMBRIE, 2015
- de: cataklm [01.12.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire de 5*
Abia am ajuns acasa si am dorit sa impartasim neplacuta experienta la 5*... all inclusiv la Ferma... Am rezervat un sejur de 3 nopti, cu cazare si masa... In oferta suna bine totul: - pensiune completa cu toate mesele incluse, avand la baza ingrediente din ferma proprie; - masa festiva in seara de sambata - cu apa, bauturi racoritoare si alcoolice, cafea; - acces nelimitat la zonele de rasfat pe parcursul întregului sejur; - atmosfera de sarbatoare: focul va arde in semineu, iar [...] — vezi review
Pensiunea Cris [Dorna Arini] 3 / VATRA DORNEI
- NOIEMBRIE, 2015
- de: Oana.leonte [01.12.15]
- RECOMANDĂ
Sejur placut
Mancarea la restaurant este buna si preturile sunt decente, ca si preturile de la bar (mai putin apa plata care era 5 ron la 0,5). Personalul este destul de amabil si dragut. Camerele sunt curate, cu balcon (o problema ar fi antifonarea proasta a peretilor). La piscina si la sauna este curatenie, au halate in camera si prosoape la piscina (luati-va papuci pt piscina). In concluzie a fost un sejur [...] — vezi review
Pensiunea Dor de Voroneț 4 / VORONEȚ
- NOIEMBRIE, 2015
- de: svasea [01.12.15]
- NURECOMANDĂ
O mare teapa
Pensiunea arată bine, este noua, dar la restaurant este jale. Prețurile sunt enorme raportat la calitatea mâncării servite. Cel mai prost mic dejun, te rogi sa fie servit la 9:30, costa 25 lei/ persoana si ai niște preparate de carne obosite. Nu au decât un meniu impus, cu un singur fel de mâncare seara, la prânz o ciorba groaznica si o vita f tare. Dacă soliciți să facă ceva de mâncare, nu se poate. Serviciile la masă sunt groaznice, fețele de masă nu au fost schimbate 3 [...] — vezi review
Pensiunea Perla Lotrului [Mălaia] 3 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- NOIEMBRIE, 2015
- de: vice.ntiu [30.11.15]
- RECOMANDĂ
Repeat
Am petrecut doar doua nopti la aceasta pensiune si pot sa spun ca voi mai reveni cu orice alta ocazie si totodata vreau sa-i multumesc d-lui Ionel (proprietarul pensiunii), pentru amabilitatea si omenia de care a dat dovada. Sigur voi recomanda prietenilor, cu care sper sa petrec cateva zile de neuitat aici. Vreau sa mentionez faptul ca peisajul este unul absolut minunat, care este chiar provocator pentru cineva care iubeste natura. Abia astept vara viitoare, sa pot revenii pe malul apei si [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- NOIEMBRIE, 2015
- de: elviramvio [30.11.15]
Mormântul Ostașului Necunoscut
"România e patria noastră și a tuturor românilor, E România celor de demult și a celor de mai apoi, E patria celor dispăruți și a celor ce va să vie! " Barbu Ștefănescu Delavrancea Mâine este 1 decembrie, ziua națională a țării noastre și se împlinesc 97 de ani de la Unirea din 1918 și înfăptuirea României Mari. O pagină cu pretenții încearcă să mă convingă pe mine, cititor mărunt din popor, că marea unire nu a avut nimic de-a face cu eroii neamului [...] — vezi review [+9 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
- NOIEMBRIE, 2015
- de: tata123 🔱 [30.11.15]
- RECOMANDĂ
Orășelul Copiilor – o tradiție
Ultima zi de toamnă în București – 30 noiembrie 2015 – zi legală liberă: este ziua Sf. Apostol Andrei, ocrotitorul României. Este prima zi însorită și fără ploaie din ultima săptămână, prilej de a ieși la o mică plimbare. Hotărâm să revizităm Orășelul Copiilor – cum era cunoscut în trecut – la care s-a adăugat partea numită Parcul Lumea Copiilor. Situat în partea dinspre Șoseaua Olteniței a Parcului Tineretului, cu acces facil la metrou (stația Constantin [...] — vezi review [+46 poze]
Unde mâncăm în zona Cacica? / CACICA [SV]
- NOIEMBRIE, 2015
- de: simonuka [30.11.15]





