Impresii și recomandări [3430 / 10896]

Afișate impresii [34291 - 34300]
Kostas / Costas Beach Hotel 2 / IPSOS
  • IULIE, 2016
  • de: ana2007 [02.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Hotel si patron de zero stele

Inainte de a alege acest hotel am cautat impresii, dar n am gasit. Foarte rau ca l am ales. Mi am facut o cu mana mea (mai bine stateam intr un cort pe plaja). Hotel Kostas, conform ofertei 3 stele, modificat ulterior la 2 stele +. Un jeg de hotel, mirositor a igrasie de cum intri. Nimeni nu calca in el si nici pe terasa lui. Doar cei din Romania, din cate am vazut. Un patron agresiv si infumurat care considera ca ne face un favor ca venim in grota lui mirositoare. I am atras atentia ca nu [...] — vezi review [+5 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
  • IULIE, 2016
  • de: ciprian_r [02.08.16]
  • RECOMANDĂ

Foarte bine

Am decis sa scriu si eu un review despre acest resort pentru ca are o medie nemeritat de mica. Am revenit la Mamaia dupa 8 ani de concedii in strainatate (Turcia, Grecia si Bulgaria) si pot spune ca am fost placut surprins de ce au reusit sa faca cei de la Phoenicia, in special pentru familiile cu copii. Am ajuns la receptie pe la ora 17.00 (cazarea incepe la 16.00, dar am vazut ca se poate si mai devreme daca e pregatita camera), ne-au intrebat daca preferam un anume corp de cazare (sunt 7 [...] — vezi review [+8 poze]
Sun Palace Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]

Un sejur mizerabil

Perioada sejurului a fost 25.07.2016-01.08.2016. Am optat pentru camera in partea renovata a hotelului. Am ajuns la hotel pe la ora 14.30. Am fost cazati imediat si ni s-a dat un program de servire a meselor. Am primit o camera la et. 1 cu vedere la piscina. O camera spatioasa, dar cu un pat suplimentar in care nu se putea dormi. Un pat pliant cu saltea infecta. Pe perioada sejurului nu au fost schimbate nici prosoapele nici lenjeriile. Curatenia in camere se facea pe sarite si la cine [...] — vezi review
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2016
  • de: Lucina [02.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Destul de ok, dar este loc de mult mai bine

O sa scriu atat despre lucrurile ok cat si despre cele mai putin ok din punctul nostru de vedere: - locatia pe plaja este un mare plus; - camerele sunt curate, prosoapele schimbate la cerere, lenjeria deloc; - personalul amabil, atat de la receptie, cat si de la restaurant. Mai putin domnul de pe plaja responsabil cu sezlongurile, care te face sa te simti vinovat ca est in vacanta si nu poate pleca el acasa; - mancarea a fost ok, buna, insa putine feluri si care s-au repetat pe tot [...] — vezi review
Descoperă Obzor și împrejurimile / OBZOR

Câteva cuvinte despre Obzor...

Avand in vedere ca anul trecut am fost la Byala, anul acesta am dorit sa vedem statiunea vecina, Obzorul, si nu am avut ce regreta. Drumul l-am facut pe traseul clasic, Silistra - Varna - Obzor. La Vama Silistra am avut parte de o surpriza neplacuta, am stat mai mult de o ora datorita procedurilor greoaie de inregistrare (motivatia vamesilor a fost ca s-au luat masuri suplimentare de siguranta datorita afluxului de imigranti clandestini). Tot aici se poate lua si vinieta si se pot schimba [...] — vezi review [+9 poze]
Descoperă insula Alonissos / SPORADE, alte insule
  • IULIE, 2016
  • de: dognean [01.08.16]
  • RECOMANDĂ

Plaje la umbra pinilor

Unul dintre criteriile de alegere pentru Alonissos, a fost faptul că are plaje minunate, în golfuri ascunse, la poalele munților și la umbra pinilor sau a măslinilor. De asemenea, accesul la majoritatea plajelor organizate (cu umbrele, șezlonguri și taverne sau baruri) se face pe asfalt, până aproape pe plajă, în parcări la umbră sub pini sau măslini. Față de anii trecuți, când turiștii se plângeau de lipsa indicatoarelor spre plaje, am avut supriza să descoperim că totul [...] — vezi review [+26 poze]
Drumul spre nordul litoralului bulgar / #CU MAŞINA ÎN ZONA VARNA [NORD]

Tractari auto

Am fost in vacanta in Sunny beach cu masina. La 18 km de Varna am oprit intr-o benzinarie din cauza unei avertizari aprinse la bordul masinii. Mecanicul nostru pe care l-am sunat ne-a spus ca trebuie schimbat vibrochenul si nu ar mai trebui sa facem nici un km in plus. Era un politist in benzinarie care a fost "dragut" si ne-a chemat o platforma. Am așteptat peste o ora pana ce a venit. A cerut 100 € pana in Varna. Ne intelegeam f greu, deoarece nu vorbea decat bulgareste. Nu am vrut sa [...] — vezi review [+4 poze]
Mera Resort 4 / VENUS

Dezamagire!

Am fost la mijlocul lunii iulie, o familie cu un copil de 3 ani. Singurele lucruri bune au fost: - curatenia in camera, care a fost exemplara - plaja era curatata in fiecare seara - spectacololele pentru cei mici si pentru cei mari care asigurau voia buna - angajatii amabili dar care nu reuseau sa te ajute in vreun fel. Cele rele din pacate au fost destul de grave: - a 3-a zi din sejur s-a finalizat cu o indigestie severa, petrecandu-mi noaptea cu capul in toaleta. Am avut totusi noroc [...] — vezi review
Mera Resort 4 / VENUS
  • IULIE, 2016
  • de: Ancune [01.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Intentie buna rezultat dezastruos

Am vrut sa petrecem la Mera un weekend prelungit 29 iul - 1 aug incantati de ideea de all inclusive pe litoralul romanesc. Recunosc ca nu aveam asteptari mari asa ca primele impresii au fost ok: camera mica dar noua si curata, personal amabil, piscine dragute, plaja privata ok. De la mancare, chiar si cu asteptari mici, am primit cele mai multe dezamagiri: acelesi feluri zi de zi, masa de masa, mancare reciclata la greu de la o masa la alta, dupa doua zile, incercand sa eliminam tocatura, [...] — vezi review
Dana Holiday Club (ex Ammon, ex Zamfira) 3 / VENUS
  • IULIE, 2016
  • de: ANILU [01.08.16]
  • RECOMANDĂ

Hotel Ammon - locație nouă obiceiuri vechi

Anul acesta am ajuns a doua oară la mare, de data aceasta la Venus, la Hotel Ammon. Am vrut să mai mergem o dată, în mod special pentru a fi ”live pe plajă” la concertele organizate pe plaja dintre Venus și Saturn. Am căutat cazare în Venus pentru 3 nopți și cu greu am găsit la acest hotel. Rezervarea am făcut-o telefonic direct la recepție, plătind un avans de 30%. Am plecat din București vineri dimineață, pe A2, nu am avut nici un fel de probleme, cu recomandarea ca [...] — vezi review [+9 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.7096860408783 sec
    ecranul dvs: 1 x 1