Impresii și recomandări [pag. 3431 / 10896]
Afișate impresii [34301 - 34310] din total 108958 impresii
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- IULIE, 2016
- de: gabrielle04 [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Turkish grill & pizza [Venus]
Am fost la restaurantul respectiv si nu-l recomandam altor turisti, din urmatoarele motive: - in spatiul respectiv se fumeaza desi este un spatiu inchis si este destinat servirii mesei; - in bucatarie se plimba o fetita, cu varsta de cca 10 ani care nu avea boneta pe cap si se apleca tot timpul peste recipientele cu mancare; - nici o persoana din bucatarie nu purta un halat, o boneta sau un ehipament adecvat, - o femeie in varsta, de asemenea fara nimic pe cap si fara sa aibe parul [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- IULIE, 2016
- de: bogumil [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Dragului - mă-ntorc la tine iar și iar...
Adresa poștală : b-dul Mihai Săulescu, nr. 28, Predeal; Pagina web oficială : restaurantdragului.ro; Coordonatele GPS : N 45.503189 x E 25.574412. Marți, 26.07.2016, la finalul sejurului petrecut la Mamaia, am stabilit ca dacă oricum mergem acasă pe Valea Prahovei și vom fi la orele amiezei prin zona stațiunilor, să prânzim la Restaurantul Hotelului Dragului, din Predeal, pentru că este un restaurant unde sigur mănânci bine, fără să ai nici un fel de risc în privința [...] — vezi review [+22 poze]
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
- IULIE, 2016
- de: Carmen Ion [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Herculane şi oferta sa turistică
„Din miezul verii până-n miezul iernii, Din spic de ger şi până-n spic de grâu, E-o capodoperă pe malul Cernei, E ambasada cerului pe-un râu. Mai puneţi frână permanentei goane, Opriţi-vă din tot ce dărâmaţi Şi mai veniţi aici, la Herculane, Să fiţi o săptămână împăraţi. ” Adrian Păunescu, „Capodopera de pe Cerna” Dacă în reviewul anterior consacrat Băilor Herculane vezi impresii am trecut în revistă o parte din patrimoniul lor istoric, [...] — vezi review [+43 poze]
Lemonia Aparthotel 2 / PARALIA KATERINI
- IULIE, 2016
- de: Connie P [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Impresii despre calatoria in Grecia, Paralia Katerinii, Pensiunea Lemonia
Impresii despre sejurul in Grecia prin agentie: In perioada 17.07. -24.07.2016 am calatorit cu autocarul Agentiei [***] in Grecia Paralia Katerinii. Pe traseu insotitorul roman (nici cel de la ducere nici cel de la intoarcere nu prea si-au facut simtita prezenta in sensul ca nu ne-au spus mare lucru despre obiectivele pe langa care am trecut.) Toate bune si frumoase pana la sosirea in Grecia la Pensiunea Lemonia unde am avut neplacuta surpriza sa nu avem prosoape in dotare. Reprezentanta [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în zona Vasiliki / VASILIKI
- IULIE, 2016
- de: bbradu70 [01.08.16]
- RECOMANDĂ
Taverna Anthonis - plaja Dafni, atenție la servirea mesei!
Fiți precauți în legătura cu servirea mesei. Ocoliți Taverna Anthonis, unde patroana cu o voce mieroasă, făcându-vă complimente, vă atrage să serviți masa de prânz, păcălindu-vă cu un pește pe care veți plăti cât nu face. Dacă refuzați ce vă oferă și comandați altceva, așa cum am făcut noi, vă va trata cu indiferență și în final va încerca și sigur va reuși, să vă escrocheze, plătind în plus. Ca atare, mergeți să mâncați la Porto Melo, o terasă [...] — vezi review [+1 poze]
Astera Hotel & Spa Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2016
- de: valentinos* [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Alegerea vă aparține!
Voi face un mic rezumat pentru sejurul de 6 nopti pe care l-am avut la acest hotel in perioada 23 -29 iulie 2016. Minusuri: - mancarea nu este diversificata si este in mare parte de slaba calitate (in mod special micul dejun) - pentru ultra all inclusive lipsesc bauturile straine, cu exceptia Martini si Teacher’s - am gasit cesti de cafea si farfurii spalate superficial - am vazut furculita scapata jos de personalul care deserveste sala de mese si pusa la loc in grupul celor curate - [...] — vezi review [+4 poze]
Azalia (Azaleea) Hotel & Spa 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- IULIE, 2016
- de: cristinaand [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamăgitor, oribil
Evitati hotelul Azalia, este oribil! Desi hotelul este de 4 stele nu le merita. Sa încep prin a spune ca suntem o familie cu un copil mic si ca orice familie cu copil am ales un hotel pe plajă... pt copil. In primul rând când am ajuns la hotel deja de la parcare ne a spus ca nu mai sunt locuri in parcarea privată ci la 100 m mai departe de hotel, dar costă 30 leva... 6 nopti. Doamna de la receptie fff plictisita si desi ne a văzut cu copil mic ne a dat camera la et 9 de așteptai [...] — vezi review
Vila Florilor [Călimănești] 2 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- IULIE, 2016
- de: oana2004* [01.08.16]
- NURECOMANDĂ
Jalnic la Vila Florilor Calimanesti
Am fost la asa zisa Vila Florilor imi rezervasem doua nopti dar dupa prima noapte in care nici macar nu am putut dormi am cautat o alta locatie si la ora 9:30 paraseam aceasta imputita pensiune unde camera mirosea a urina, unde igrasia era prezenta, lenjeria murdara, prosoapele de culoare roz si albe devenisera gri spre negru, unde zgomotul masinilor te facea sa tresari iar acea doamna care se ocupa de locatie ma intraba cu nonsalanta "ce s-a intamplat, de ce plecati?" Scumpa doamna habar [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS
- IULIE, 2016
- de: Adina71 [01.08.16]
- RECOMANDĂ
M-am bucurat de o vacanta frumoasa si relaxanta
Nu am mai fost de cativa ani in vacanta pe litoralul romanesc, dar pentru ca am fost nevoita sa raman in tara anul acesta, am ales sa merg in Venus la un hotel la care am mai fost si care incepand din acest an are implementat regimul de mese "all inclusive", ideal pentru mine si copiii mei. Am stat in perioada 22-29 iulie, intr-un apartament de la etajul trei (camera 311). Inca de la intrarea in hotel, m-au intampinat la receptie persoane zambitoare, calde, binevoitoare; am ajuns in jur de [...] — vezi review [+3 poze]
Complex Bran-Brad-Bega 4 / EFORIE NORD
- IULIE, 2016
- de: AurelO [01.08.16]
- NURECOMANDĂ







