Impresii și recomandări [3388 / 10896]

Afișate impresii [33871 - 33880]
Descoperă Balvanyos / BALVANYOS
  • AUGUST, 2016
  • de: Utube [12.08.16]
  • RECOMANDĂ

Peştera Puturosul - terapie cu iz de Iad

Este adevărat că atunci când am auzit la început despre această peşteră, numele ei nu ne-a dat pe spate ci ne-a făcut cel mult să zâmbim acru iar cei care ne spuneau despre ea n-au reuşit să ne convingă de faptul că ar trebui vizitată. Factorii decisivi, în decizia de a ne îndrepta paşii spre aceasta, au fost câteva informaţii cum că de fapt ea este utilizată în scop terapeutic, gazul din ea ameliorând şi chiar vindecând o grămadă de afecţiuni. "Gazul?" am [...] — vezi review [+32 poze]
Turist Hotel 3 / LACU ROȘU
  • AUGUST, 2016
  • de: aleale [12.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Ffffffoarte nasol

Este un hotel foarte scump care nu isi merita banii!! Am platit ptr o camera cu jacuzzi in baie, si am primit bineinteles dar neavand unde sa alimentezi jacuzzi la priza am stat si ne-am uitat la el. Ptr ce oare mai au jacuzzi daca nu le poti folosi? De ornament cred. Un hotel foarte murdar si foarte multa galagie. Deci intr-un cuvant evitati cazarea. Foarte dezamagita. Este un hotel de 3 stele care are preturi de 4 stele as putea spune iar serviciile si conditiile clar nu sunt de 3 [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS

Doar pretul de all inclusive

Am fost cazati la hotelul Afrodita din Venus 4 nopti all inclusive. Hotelul este dragut, curat... dar foarte mic, fara iesire la mare de pe plaja privata. Acesta nu este un hotel care se preteaza la serviciul "all inclusive". Lipsesc activitatile pentru copii, mancarea era putina si nediversificata. In plus noi am fost cazati intr-o camera fara acoperite wireless (deci nu am avut internet). Micul dejun era satisfacator dar la pranz si cina aveam de ales intre 3 feluri de mancare (adesea [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2016
  • de: krys2016 [12.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand

Am stat 5 nopti la Minerva: camere foarte mici (daca se adauga pat suplimentar toata camera e un pat). Bai mici, aerisire nefunctionala, scurgerea din pardoseala functioneaza defectuos. Nu au fost schimbate niciodata prosoapele si nici lenjeria. Acces la piscina inclus dar fara sezlong, acesta se plateste 20 lei. (pentru all inclusive premium!!!). Spatiile "verzi" din jurul hotelului neingrijite, uscate. Multa neglijenta. Mancare f buna dar restaurant fara AC, o caldura ingrozitoare, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Tuşnad? / BĂILE TUȘNAD
  • AUGUST, 2016
  • de: Floryn81 [12.08.16]
  • RECOMANDĂ

Hanul Secuiesc - mâncare excelentă la Băile Tușnad

În urmă cu trei zile am ajuns la Băile Tușnad, după cum ne propusesem de ceva vreme. În acest articol nu o să vă vorbesc despre drumețiile noastre prin zonă sau despre ceea ce se poate face prin stațiune, ci voi prezenta o locație unde noi am servit un prânz întârziat și unde mâncarea a fost gustoasă, gustoasă... Este vorba despre Hanul Secuiesc, un restaurant despre care am aflat dintr-un articol scris de dan@ema, o locație care avea să ne confirme întru totul [...] — vezi review [+28 poze]
La pas prin Olănești și împrejurimi / BĂILE OLĂNEȘTI
  • AUGUST, 2016
  • de: gabdanz [12.08.16]
  • RECOMANDĂ

Maria T. stapana apelor

Tin sa multumesc majestatii sale Maria T. ca nu a pus taxa pe aerul din statiune si pe priveliste ca apa minerala la pipeta costa 17 lei si apa termala inchisa, au scăpat doar 2 izvoare de apa potabila când le zavorati si pe ele? Oare marele aparator al turismului Romanesc Dan Matei A. nu are nimic de zis, ba pardon nasu nu stie nu aude. In rest alei neiluminate, cu multi caini, liniste hoteluri ceausiste in care nu s-a investit decât o zugraveala, un tv si un mini frigider dar preturi [...] — vezi review [+3 poze]
Rustiq Hostel [Sântimbru] 3 / AIUD & TEIUȘ

O noapte la Rustiq

Am fost cazati o noapte la acest hotel. Am ales locatia deoarece este situata destul de aproape de Alba Iulia si puteam face o pauza pe drumul dintre Bucuresti si Maramures. Camerele sunt mari, curate. Terasa este spatioasa. Aspectul cladirii este rustic (nu rustiq), plin de flori si cu multe obiecte traditionale. Pretul (50lei/persoana) include cazare/noapte si mic dejun. Micul dejun stil bufet nu are nimic special, dar sunt produse suficiente, proaspete si pentru toate gusturile. [...] — vezi review [+1 poze]
Castelul Corvinilor / HUNEDOARA
  • AUGUST, 2016
  • de: mariusii [12.08.16]
  • RECOMANDĂ

Castelul Corvinilor: impresionant si pe masura asteptarilor

Am ajuns usor cu taxi-ul din gara Simeria (se putea ajunge la fel si din Deva). Exteriorul cu castelul si acel pod celebru este probabil cea mai frumoasa imagine pe care o poti vedea in Romania la un obiectiv turistic. In interior sunt atat de multe trasee si camere de vazut incat probabil si o vizita de 2-3 ore nu este exclusa. Camera de tortura (cu manechin inclus), spanzuratoare, dormitoare, sala tronurilor, terase... Se poate iesi chiar si in afara castelului pe o parte laterala si pod [...] — vezi review [+5 poze]
Cetatea Râșnov / RÂȘNOV
  • AUGUST, 2016
  • de: mariusii [12.08.16]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Rasnov: o panorama de vis obligatoriu de vazut

In drum spre sau dinspre Castelul Bran nu ai cum sa nu te opresti si la Cetatea Rasnov. Pentru mine a fost obiectivul principal al excursiei, am avut mari asteptari si nu am fost deloc dezamagit. Jos la intrare tractoare urca cam din 10 in 10 min, dar cum poate fi coada la bilete eu recomand sa urcati si coborati pe jos (nu e deloc mult). Sus in cetate am fost impresionat de cat de multe alei si drumuri poti colinda. Din alte impresii ma asteptam sa fie doar o ruina la care sa te uiti din [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Iași și împrejurimi? / IAȘI

Mare atentie la bonul de casa - ce pui in tava si ce platesti la casa de marcat - Autoservirea Celivery Noe, comuna Miroslava

Buna ziua, Nu am gasit alta rubrica in care sa incadrez acest articol de asta l-am incadrat aici. Poate rubrica potrivita ar fi "CE MANANCI SI CAT PLATESTI", rog webmaster-ul sa-i modifice incadrarea in rubrica considerata de el cea mai buna pentru acest articol si-i multumesc anticipat. Fiind in trecere prin Iasi (aproximativ jumatate de zi), dupa ce am atins scopul calatoriei noastre plecam spre o noua destinatie, Voronet. Ne hotaram sa oprim la Metro Iasi, comuna Miroslava pentru a servi [...] — vezi review [+1 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.456207036972 sec
    ecranul dvs: 1 x 1