Impresii și recomandări [3386 / 10896]

Afișate impresii [33851 - 33860]
Mera Resort 4 / VENUS
  • AUGUST, 2016
  • de: cjcu123 [14.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Pe scurt legat de MERA

Am să fiu cât de scurt posibil deoarece nu îmi plac review-urile lungi. Pentru 6500RON nu am avut: - wireles in camera -sezlong asigurat pe plaja -posibilitatea de a face ceckout mai târziu de oră 12 -bar pe plaja -apa plata la discreție (excluzând infectele aparate de apa) -bauturi carbogazoase (cola/pepsi) la discreție -farfuri/tacamuri la cantina (si așa laud prea mult chestia aia) -bauturi alcoolice la discreție În schimb am primit: -aceleasi feluri de mâncare [...] — vezi review
Doina Hotel 3 / TÎRGU NEAMȚ
  • AUGUST, 2016
  • de: brugner [14.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Pacat de el, [...] si lacomia personalului ii intuneca imaginea

Dragii mei, nu am mai scria de mult timp aici. Motive diverse, prediminant lene, dar si o dezamagire legata de felul cum obtineau unii puncte si erau premiati in mod dubios, zic eu. In fine, sper sa nu fie sters articolul. Chiar vreau sa ajut turistii cu acest articol, dar si sa penalizez hotia, [...] si, cred eu, lcomia hotelului Doina din Targu Neamt. Voi incerca sa fiu cat mai succint acum: - am facut rezervare pentru doua camere, o noapte, respectiv 14 august 2016. Asadar sunt aici, [...] — vezi review [+3 poze]
Descoperă Mangalia / MANGALIA

Herghelia din Mangalia

Doi adulti si un copil de 2 ani innebunit dupa animale. Pe drum tot felul de discutii despre cum face calul si ce culoare are, sa intram cu toții in atmosfera. Ei bine, nu am inteles mare lucru din aceasta vizită. Nu îmi dau seama daca am nimerit noi intr-un moment prost sau asa e tot timpul. Dupa ce am plătit biletul la intrare (nu va imaginati casa de bilete-casieria dosita dupa niste usi in ultimul birou dintr-o cladire), am fost invitați sa vizităm herghelia. Asta însemnând sa [...] — vezi review [+2 poze]
Laguna Hotel 4 / MAMAIA
  • AUGUST, 2016
  • de: _XXL_ [14.08.16]
  • NURECOMANDĂ

De evitat!

Pe scurt, situatia la "Laguna" este urmatoarea: localizare buna (pe marginea lacului), cazare de nivel doua stele (cu indulgenta maxima!), restaurant sub orice critica (fara exagerare, e chiar periculos), preturi mari, personal fie fitos si arogant, fie amabil dar incompetent. In fiecare noapte, muzica a mers la nivel maxim pana la ora 3 (cine vine cu copii, sau vrea sa mai si doarma, va avea mari probleme). Detalii: usile nu se inchid, in camera este curent continuu; unul dintre cearceafuri [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
  • AUGUST, 2016
  • de: AndreeaO [14.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Rustic Complex Holiday Club Neptun

Program 12:00 - 24:00. Nu poți servi micul dejun. În intervalul 12:00 - 14:00 îți acordă 20% reducere. Mâncare destul de buna, cu mici excepții. Meniul nu este foarte bogat. Unele preparate au specificație pentru 2 persoane. Te bazezi pe ce spun ei acolo, ca sa râzi de jale când primești comanda. De exemplu, tochitura haiduceasca (fără ou, mămăligă și brânză) - porție potrivită pentru o singura persoana. Pulpa de rață cu varză calita ar fi fost minunată dacă [...] — vezi review
O zi în Băile Figa / BECLEAN & BĂILE FIGA

Dezamăgire

Am plecat la Băile Figa ptr un weekend prelungit de Sfânta Maria. Cu greu am găsit cazare cu 3 săptămâni în urma la o cabana lângă complex însă am avut norocul sa găsim ceva cu preț ok, priveliște superba asupra bazinelor și a pădurii și foarte curat. Cabana are o capacitate de 9 persoane as spune, 6 adulți cu copilași. Problema vine în momentul în care vrei la bazine... peste tot o apa ca de gheata inclusiv în luna august, nu am riscat sa bag decât un picior. Am [...] — vezi review [+4 poze]
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA

Dezamagire

Cele mai multe camere ale hotelului nu au vedere spre mare iar in cazul celor care ar trebui sa aiba vederea este opturata de copaci. Prosoapele au zacut pe jos trei zile pana au fost luate si inlocuite cu unele cu dungi colorate. La toate mesele aveleasi garnituri: rosii, ardei, salata de varza si salata verde. La micul dejun zilnic am avut oua fierte, ochiuri si omleta, cremvursti si carnati. La pranz 3 ciorbe si 2 tipuri de fel doi. A fost socant sa vad in cateva zile la oranz sos de OASE [...] — vezi review
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN

Terasa Dunarea [Saturn]

La terasa Dunarea am fost in fiecare seara pe toata durata sejurlui nostru. Aici canta formatia Fratii Radu care nu doar canta ci stiu sa faca si atmosfera. Ne-am distrat de fiecare data la fel de bine si am fost extrem de multumiti. Mancarea a venit repede desi si aici era foarte plin, fiind in plin sezon. Portiile de mancare sunt mai mult decat multumitoare incat ajungi sa te saturi si inca iti mai ramane in farfurie. Preturile sunt acelasi peste tot, undeva la 6-7 lei o bere, 25 de [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • AUGUST, 2016
  • de: Michi [14.08.16]
  • RECOMANDĂ

Cherhanaua Victoriţa Pescăriţa, nota 10+

Definirea ocaziei La sfârşitul lunii iulie şi în luna august sunt mai toate aniversările din familia noastră. Începe cu ziua de naştere a fiului, apoi nora, fiica mea, nepoţelul cel mare şi pe 30 august ca încununare a sărbătoriţilor, ziua onomastică a soţului, a fiului şi a celui de al doilea nume al nepotului.Este a patra generaţie cu numele de Alexandru. Astăzi ne-au invitat fiica şi ginerele să sărbătorim ziua ei la o masă de peşte. Fuseseră cu o săptămână în [...] — vezi review [+26 poze]
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN

Experiente la Terasa La Babanu [Saturn]

Anul trecut am mancat foarte bine la aceasta terasa, motiv pentru care ne-am intors din nou. In 5 zile cat am stat, ne-am incercat norocul de 3 ori in 3 zile diferite, la ore diferite. De fiecare data ne-am pus la masa, si de fiecare data am stat cate 40 de minute sa ne aduca cineva meniul. Dupa ce am primit meniul, am mai stat 30 de minute sa ne ia comanda. Evident, de fiecare data ne-am ridicat si am plecat. A 3 a oara, am zis ca o fi cu noroc. Am zis ca nu mai stam dupa meniu si comandam [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2906188964844 sec
    ecranul dvs: 1 x 1