Impresii și recomandări [pag. 6961 / 10897]
Afișate impresii [69601 - 69610] din total 108964 impresii
Pensiunea Emma 3 / SÂMBĂTA de SUS
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Shana [15.10.13]
Jecmăneală grosolană și patroană imorală
Deși în general în România serviciile sunt slabe, nu am mai pățit până acum așa ceva: Camera: Uitați-vă cu atenție la poza pusă de Miriam. FIX așa arăta cabina de duș: cu mucegai în colțuri (când intri în cabină și închizi ușile asta descoperi în spatele lor). Îmi pare foarte rău că nu am făcut și eu o poză, iar dreptul la replică postat de patroană mi se pare pură ipocrizie. Am trecut însă cu lejeritate peste acest aspect, pentru că am mai întâlnit [...] — vezi review [+1 poze]
Villa Alice 4 / SUCEAVA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: mirmicu [15.10.13]
Așa nu!
Dupa experienta minunata legata de cazarea pe care am avut-o la Sighisoara in urma cu cateva saptamani (Central Park Hotel), iata ca am fost aruncata in extrema cealalta cand am trait o mare dezamagire la Suceava. Si cand spun extrema ma refer la calitatea serviciilor si nu la pozitionarea geografica. Am fost atrasa de aceasta unitate de cazare cu referinte foarte bune pe siteurile internationale. In descrierea de pe pagina lor oficiala apare ca o pensiune cu camere de 3*, 4* si 5* care ofera [...] — vezi review [+29 poze]
Azalia (Azaleea) Hotel & Spa 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Adda_m_p [15.10.13]
Desgustator
Nu am stiut cum sa plecam mai repede. Hotel de 4 stele cu mobila veche, grup sanitar murdar, camera murdara, frigider cu mucegai, vrei cablu de internet te costa 5 leva. Asternuturi patate cu sange si pe alocuri galbene. Avem copil de 5 luni si am cerut patut care arata ca mancat de soareci, murdar si urat mirositor. In lounge bauturi locale, ceaiul groaznic, GANDACI! La masa, mancare prost facuta, veche, Gandaci care mergeau pe paine, pe farfurii, pe la pahare... Am mai stat in [...] — vezi review
Pensiunea Streiu 3 / LEPȘA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: djpedros [15.10.13]
Pensiune friguroasa rau
Am fost cazati o noapte la aceasta pensiune, in drumul nostru catre Borsa. Am ajuns noaptea, am gasit pensiunea usor, datorita indicatiilor proprietarului si a unui indicator asezat pe drumul principal. Accesul se face pe un drum de tara, destul de denivelat, trebuie sa circuli cu grija. Pensiunea a fost descrisa foarte bine de colegii care au postat anterior. Cred ca noi am fost singurii turisti cazati in noaptea respectiva, asa s-ar explica linistea, lipsa masinilor din parcare si frigul [...] — vezi review [+8 poze]
Vila Popa's 3 / BRAȘOV
- OCTOMBRIE, 2013
- de: djpedros [15.10.13]
Amplasare ok si cam atat
Vila Popa's este o constructie situata in zona centrala a Brasovului, pe strada Lunga nr. 81, relativ aproape de Piata Sfatului. Noi am fost cazati o singura noapte, fiind in tranzit prin Brasov, nu pot sa scriu prea multe despre aceasta locatie. Nu se ofera servicii de masa, nu stiu daca exista bucatarie, proprietarul ne-a mentionat existenta unui frigider pe hol, a fost amabil, ne-a asteptat in fata vilei ca sa ne predea camera (am ajuns tarziu, in jur de ora 22), ne-a oferit parola la [...] — vezi review
Pensiunea La Martin 4 / DURĂU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: MariaCalarasu [15.10.13]
Un loc de dormit si atat!
Daca tot ceea ce mi-as fi dorit de la o pensiune ar fi fost o camera cocheta si o saltea confortabila, acesta ar fi fost locul perfect dar din pacate ni s-a facut si foame. Si aici incepe partea proasta a mini-vacantei noastre. Carnea de vita din "mixed grill" aproape ca batea cutitul si puiul probabil era o gaina batrana. Am refuzat acest platou si ne-am continuat cina un pic dezamagiti de faptul ca painea a ajuns dupa ce mancase toata lumea mai bine de jumatate din portii... Zacusca, probabil [...] — vezi review
Art Hotel 3 / ISTANBUL
- OCTOMBRIE, 2013
- de: caliopeea [15.10.13]
Un Hotel de 1 stea - execrabil
Am stat 2 nopti la acest hotel cu ocazia unei excursii de grup, venind spre Romania. Am fost socati de acest hotel, asa zis de 3 stele. In primul rind, am ajuns dupa un drum cu autocarul cu peripetii, la ora 6 dimineata in loc de ora 1 noaptea, deci f. obositi. Si mare ne-a fost surpriza sa vedem un hotel micut unde se intra din strada pe niste multe scari (cam un etaj si jum.), unde trebuia sa ne caram singuri bagajele (care erau destul de multe si grele, fiindca veneam dinspre Grecia unde [...] — vezi review [+6 poze]
Continental Forum Hotel (ex Ibis) 4 / CONSTANȚA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: vipdarkangel [15.10.13]
Experienta nu prea placuta
M-am cazat la Ibis Constanta din motiv ca era cam singura optiune dupa 7 ore de condus. Am achitat camera (am cerut camera de fumator deoarece sunt). Am fost cazat in camera de fumator dar va dau cuvantul meu ca in momentul cand am intrat in camera am apus "oaaaau urat sa fii fumator". Deci unui fumator i-a picat nasul cand a intrat intr-o camera de fumatori, nu vreti sa va inchipuiti cum mirosea in camera in secolul 21 cand sunt n... odorizante si etc. Am incercat sa bag ceva in seif dar [...] — vezi review
Descoperă Torino / TORINO
- OCTOMBRIE, 2013
- de: unq [14.10.13]
Torino III. Bijuteria regalității italiene , Venaria Reale.
După atâta agitație urbană am decis să vizităm și teritoriul învecinat al marelui oraș pentru că zona sa metropolitană este la fel de pitorească ca aceea pe care v-am descris-o până acum în cele două articole anterioare ( vezi impresii și vezi impresii). Pentru că cel mai la îndemână de locația unde am fost cazați era Venaria am optat să începem aici. Orașul Venaria Pentru a ajunge aici am venit pe Tangențiale Nord, părăsind autostrada la ieșirea Venaria [...] — vezi review [+24 poze]
Cabana Diham - Phoenix (1320 m) 1 / MASIVUL BUCEGI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: vlr_dumitrescu [14.10.13]







