Impresii și recomandări [pag. 6960 / 10897]
Afișate impresii [69591 - 69600] din total 108964 impresii
Pensiunea Belmonte [Bistrița] 3 / VADURI [NT]
- OCTOMBRIE, 2013
- de: lorryblue [17.10.13]
Placut
In aceasta toamna, am ajuns pentru prima data in Piatra Neamt, la o nunta, iar mirii ne-au cazat la aceasta pensiune. Poate recenzia mea nu e prea relevanta, deoarece am petrecut prea putin timp acolo, dar ce am vazut mi-a lasat o impresie placuta. Camera avea vedere spre un lac, totul era curat, paturile au saltele bune, baia exact asa cum trebuie. Pensiunea dispune de o parcare suficient de mare pentru toti oaspetii si, din cate am vazut, vis-a-vis este un restaurant (nu am avut timp sa-l [...] — vezi review [+4 poze]
Delpack Hotel 4 / TIMIȘOARA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Dan&Ema [17.10.13]
Revenire
Am revenit la Delpack, tot in delegatie. In primul rand mai adaug niste poze. Referitor la hotel in sine, reconfirm impresia foarte buna pe care mi-am facut-o data trecuta. Hotelul este situat la intersectia strazilor Brancoveanu cu Glad, chiar pe colt. O parcare acceptabil dimensionata pentru dimensiunea hotelului. Holul de la receptie este generos, cu canapele, masute, televizor. Personalul de la receptie foarte amabil, indiferent de schimbul care este de serviciu. In continuarea [...] — vezi review [+4 poze]
Sant Jordi Fontanella Apartaments 3 / BARCELONA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ervin8571 [17.10.13]
Cea mai bună oportunitate
In zona Plaza Catalunya acest apartament era singurul de acest nivel care costa sub 100 EUR şi n-am mai stat pe gânduri. Nu am să repet ce a scris colegul MGM (totul este exact aşa cum a relatat), însă aş vrea să fac 2 precizări din experienţa personală: 1. Doamna Beatriz, care ne-a aşteptat şi ne-a condus la apartament, este foarte amabilă, dar stă foarte prost cu engleza, astfel că ne-a fost destul de greu să ne îneţelgem cu ea (trăiască telenovelele!). De altfel, în [...] — vezi review
Dorna Hotel (ex Alpin) 4 / VATRA DORNEI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Radu M. [17.10.13]
O experienta minunata!
Dragi calatori, a fost o experienta minunata! Ne-am simtit minunat, totul a fost de exceptie. Un mic minus, hotelul nu dispune de o masa de biliard pentru agrement in incinta... Hotelul este plasat intr-o locatie deosebita, iar camera 201 unde am stat noi beneficiaza de o priveliste superba. Mancarea pregatita de bucatareasa sefa este foarte gustoasa, iar receptionerii fac o treaba exemplara prin modul de a intampina clientii, prin ospitalitate si sfaturi de calatorie in zona. [...] — vezi review
Belleville Hotel 4 / IAȘI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: mirmicu [16.10.13]
Mai bine, nu!
Dupa Villa Alice din Suceava am avut o alta experienta neplacuta legata de cazare, saptamana trecuta, la Iasi. Am avut emotii inca din momentul rezervarii intrucat am citit suficiente impresii negative despre aceasta pensiune. Fiind insa in perioada premergatoare sarbatorii Sfintei Parascheva, am fost constransi de oferta foarte limitata de cazare sa optam pentru aceasta locatie. Pensiunea Belleville este amplasata pe strada Ciurchi, numarul 21, la cateva sute de metri de Iulius Mall. In [...] — vezi review [+15 poze]
Pensiunea Casa Romană 3 / CHEIA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: iunia13 [16.10.13]
Felicitari, sunteti un exemplu de urmat!
Am fost cazati doua nopti la pensiunea Casa Romana si sper sa revenim. Pensiunea este renovata recent, camerele sunt spatioase, primitoare si foarte curate. Baia, de asemenea foarte curata, cu uscator de par si consumabilele aferente (sapun, gel de dus, sampon). Un mare avantaj sunt cele doua livinguri, cu televizor, cu mese pentru amatorii de Carcassonne, Dixit si Saboteur. Bucataria... de nota 10, zona de gratar si curtea, la fel. Un alt mare avantaj, gazdele primitoare si foarte discrete. [...] — vezi review
Casa Românească Hotel [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ladydykitty [16.10.13]
Dezamagire
Am stat pentru 2 nopti in acest hotel. Doar din cauza bazinului. Daca nu era vremea buna cat sa ne balacim fara ploaie nu stateam nici macar o noapte. Impresiile sunt contrastante. Hotelul arata bine, mobilierul este nou (am stat in corpul B), camerele acceptabile ca marime. Personalul este foarte binevoitor si amabil -atat la hotel cat si in restaurant. Restaurantul este foarte frumos, totul din lemn, chiar o atmosfera placuta si eleganta; ciorba de burta a fost foarte gustoasa, cu [...] — vezi review
Pensiunea Casa Erika 3 / ANINA [CS]
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Gaby_B [16.10.13]
O oază de linişte
O pensiune renovată şi aranjată cu mult bun gust, unde te întâmpină proprietarii mereu zâmbitori (soţ şi soţie) şi unde te simţi chiar ca acasă, într-o atmosferă intimă şi caldă. Pentru cine îşi doreşte clipe de relaxare, în care "să asculte liniştea". Domnul Roberto, de origine italiană, găteşte cu plăcere reţete italiene sau româneşti, adaptându-se în funcţie de cerinţele oaspeţilor, care vor fi mulţumiţi de fiecare dată! Iar serile, la un pahar de [...] — vezi review
Descoperă Torino / TORINO
- OCTOMBRIE, 2013
- de: unq [15.10.13]
Torino IV. La plimbare prin împrejurimi.
Odată ieşit din aglomeraţia urbană pe care am descris-o în articolul meu și în cel care l-a urmat e bine de știut că, în afara orașului, demne de vizitat sunt castelele Venaria: Rivoli, Moncalieri ,,Agliè, Racconigi și Govone. Dacă despre Venaria Reale v-am amețit în articolul cu numărul trei, acum este rândul altor bijuterii urbane ce mi-au ieșit în cale. Castelul Rivoli Castelul este unul din cele mai vechi din Italia păstrat în asemenea condiţii încât să [...] — vezi review [+27 poze]
Pensiunea Găinuşa de Munte 4 / CHEIA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ralucutz [15.10.13]






