Impresii și recomandări [3577 / 10897]

Afișate impresii [35761 - 35770]
(Alte) Muzee ale Bucureştiului / BUCUREȘTI
  • APRILIE, 2016
  • de: Michi [04.05.16]

Palatul Primăverii fosta reşedinţă a familiei Ceauşescu (II)

După ce am terminat vizionarea apartamentelor şi camerelor de la parter şi demisol am urcat la etaj. Accesul se face dinspre holul elegant al scării deasupra căruia un luminator imens rotund filtrează lumina zilei. Holul de la etaj este decorat cu statuete clasice şi tapiserii pe pereţi. - Apartamentul lui Nicu Ceauşescu, la fel cu al lui Valentin, este compus din dormitor, cameră de lucru, baie şi dressing. Mobilierul este în stil clasic englezesc, destul de simplu ca design şi [...] — vezi review [+56 poze]
(Alte) Muzee ale Bucureştiului / BUCUREȘTI
  • APRILIE, 2016
  • de: Michi [04.05.16]
  • RECOMANDĂ

Palatul Primăverii, fosta reşedinţa a familiei Ceauşescu (I)

Cea mai mare parte a userilor de pe AFA s-au îndreptat în zilele libere de Paşte spre biserici şi mănăstiri sau au drumeţit prin locuri frumoase din ţară şi de afară. Eu am vizitat palatul Ceauşeştilor. O mică lămurire: în cei şase ani de când sunt înscrisă pe sait, nimeni nu m-a bănuit vreodată de nostalgii comuniste, ci dimpotrivă. Am avut două motive puternice să-l vizitez în Săptămâna Mare: în primul rând voiam să fac un program nepoţeilor care în vacanţă [...] — vezi review [+41 poze]
Cozia Hotel / Complex Cozia [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
  • APRILIE, 2016
  • de: pisi [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

Am fost multumiti

Am fost in aprilie la campionatul national de sah. Cele 3 hoteluri (Cozia, Oltul si Caciulata) au cazat peste 700 de persoane. Noi am stat la Cozia, nu stiu daca mancarea / conditiile au fost identice peste tot. Am avut pensiune completa 40 RON zi / persona. Exista si un meniu de 45RON. Presupun ca era o intelegere cu organizatorii turneului, nu stiu cum e pentru restul turistilor care stau pentru o zi-doua. Mancare suficienta, singura problema ar fi fost ca nu primeam mereu legume ca [...] — vezi review
Vacanța în Valencia / VALENCIA
  • APRILIE, 2016
  • de: Maria V. [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

City break în Valencia

Voiam sa plecam undeva cu putin inainte de Paste si, la recomandarea unor prieteni, am ales Valencia pe care o sa o recomandam si noi mai departe pentru ca ne-a placut! Am fost in perioada 16-21 aprilie care e in extra-sezon, sezonul cred ca incepe dupa 15 mai cand se incalzeste de-a binelea; am fost cazati in cartierul Cabanyal intr-un apartament inchiriat de pe un site al carui nume nu stiu daca am voie sa il mentionez;). Noi am prins vreme ok, in prima zi au fost 30 de grade cu soare, 2 [...] — vezi review [+32 poze]
Descoperă Borovets / BOROVETS
  • APRILIE, 2016
  • de: Testosu' [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

De Paste la Borovets

Sarbatorile Pascale de anul acesta am hotarat inca de acum vreo 2 luni si ceva sa le petrecem tot pe la vecinii nostril de la sude de Dunare. Ne placusera atat de mult cele 3 nopti petrecute in vara trecuta acolo incat am zis sa repetam isprava. :)) Am rezervat tot prin booking.com, initial fiind doar noi doi, apoi ajunsesem sa rezervam un grup de vreo 17-18 persoane, ramanand apoi pe final vreo 7 persoane (6+1). Am ales tot Bulgaria si prin prisma “scorurilor” practicate de [...] — vezi review [+51 poze]
Vacanța la Roma / ROMA
  • APRILIE, 2016
  • de: Irina16 [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

Citta eterna în aprilie

Am fost 3 zile și jumătate la Roma în aprilie 2016, timp suficient pentru a vedea atracțiile principale ale orașului pe indelete, de a sta la soare pe o banca, de a manca ceva la o terasa, de merge la magazine și de a simți farmecul orașului pretutindeni. Am plecat din București (mașina am lasat-o la un preț de 5€ pe zi la un hotel de langa) cu Ryanair la 10:00 și am ajuns acolo la 11:05. Cum ne-am luat bagajele am ieșit iar în fata noastră erau mai multe ghișee care [...] — vezi review
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
  • APRILIE, 2016
  • de: ctinboncu [03.05.16]
  • NURECOMANDĂ

In niciun caz!!!

Am fost de Paste intre 29.04 si 02.05.2016 cu un grup mare de prieteni de toate varstele (familii cu 1,2 copii + bunici) aproximativ 25 persone. Unii am fost cazati la Grand Varna hotel chipurile de 5 stele iar altii la hotaelul Lebed care are theoretic 4 stele. Hotelul Grand Varna a fost inaugurat in anii 70 si arata ca un buncar rusesc de 11 etaje din beton nefinisat. Nu-mi pot imagina cine si din ce motiv a acordat acestui hotel 5 stele. Este un hotel din alte timpuri care ar trebui pur [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Snagovului? / SNAGOV
  • APRILIE, 2016
  • de: Aurici [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

Casa Vlăsia (Ghermanesti), un loc într-un cadru natural de poveste

Nu aș fi scris acest articol, în condițiile în care eu am niște restanțe mai importante, dacă aseară târziu, frunzărind TV-ul, ceea ce se întâmplă rar în cazul meu, nu vedeam că emisiunea Bake off Romania, transmitea finala chiar atunci, dintr-un loc în care eu fusesem în urmă cu o săptămână. Mă uit rar la TV și chiar dacă am auzit despre această emisiune nu am mai văzut ceva până aseară când am recunoscut locul din jurul Bucureștiului unde am ajuns destul de [...] — vezi review [+24 poze]
Athenee Palace Hilton Hotel 5 / BUCUREȘTI
  • APRILIE, 2016
  • de: MirelaV [03.05.16]
  • NURECOMANDĂ

Athenee Palace Hilton - intre istorie si contemporan

Luna trecuta a fost organizat un workshop de catre compania la care lucrez, in Bucuresti la Hotel Athenee Palace Hilton. In mare conditiile sunt ok, dar clar personalul face diferente intre clientii romani si straini. In primul rand la cazare am avut experienta neplacuta de a mi se cere sa platesc o garantie pentru sederea in hotel egala cu contravaloarea cazarii. Tuturor colegelor din grup li s-a cerut aceasta garantie, dar suma a fost diferita de la caz la caz, fiind cuprinsa intre 500 [...] — vezi review [+4 poze]
Sfaturi utile pentru vacanța la Paris / PARIS
  • APRILIE, 2016
  • de: iriss [03.05.16]
  • RECOMANDĂ

Paştele în Turnul Eiffel şi o aplicaţie utilă pentru călătorii

Capitala Franţei a fost, este şi va rămâne una dintre metropolele fascinante şi fermecătoare ale Europei, cel puţin din punctul nostru de vedere. Aflaţi la a doua călătorie în Paris, după un prim sejur în extrasezon şi pe un ger cumplit, am sperat într-o vreme mai bună la a doua deplasare în oraşul de pe Sena. Norocul nu ne-a surâs nici acum dar, per total, totul a fost OK. Am cumpărat biletele direct de pe site-ul unei companii low cost încă de la începutul lunii [...] — vezi review [+14 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.7079179286957 sec
    ecranul dvs: 1 x 1