Impresii și recomandări [pag. 3377 / 10896]
Afișate impresii [33761 - 33770] din total 108956 impresii
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2016
- de: ady2016 [19.08.16]
- RECOMANDĂ
Un loc de relaxare excelent
Sambata, 6 august, ne-am decis sa mergem la Therme Bucuresti. Am plecat putin cu inima stransa, dupa ce am citit tot felul de impresii pro si contra. Am fost o familie (2 adulti + 2 copii) + 1 student. Ne-am hotarat sa ne ducem foarte devreme ca sa prindem sezlonguri. La 8,20 eram acolo. Nu era nimeni la casierie, deci am intrat foarte repede. Am primit fiecare cate o bratara si ne-am dus la dulapioarele aferente numerelor de pe bratari. Avantajul este ca nu ai nevoie de nimic in afara de [...] — vezi review
Descoperă Cernăuțiul și împrejurimile sale / CERNĂUȚI
- AUGUST, 2016
- de: Markus2016 [19.08.16]
- RECOMANDĂ
Cernauti si Herta (prin Chisinau)
Salutari. In 13-15 august, profitand de ziua libera de luni, am facut un tur al oraselor noastre istorice, de peste granita de Est: Chisinau, si de acolo, Cernauti si Herta. Catre Chisinau am trecut vama RO/MD pe la Albita. Am stat mult in vama RO (1 h), putin in vama MD (20 min, unde cumperi o vigneta de 20 lei pt 1 saptamana). Soseaua Albita - Chisinau e foarte buna. Din Chisinau (oras sovietizat, dar placut) am mers catre vama MD/UA prin Orhei, Balti si Edinet ,,traseu recomandat de [...] — vezi review
Sosto Zoo Nyiregyhaza / NYIREGYHAZA
- AUGUST, 2016
- de: crisb [19.08.16]
- RECOMANDĂ
Gradina zoologica din Nyiregyhaza
Profitand de week-endul prelungit, am reusit sa ajungem la minunata gradina zoologica din Nyiregyhaza. Am iesit pe la vama Bors si in 2 ore si jumatate am fost in Nyiregyhaza, drumul a fost foarte bun. In schimb trebuie atentie mare la viteza, pe drum am intalnit 2 masini de politie, cu radar. Eu sunt de parere, ca daca nu locuiesti foarte aprope de granita nu ai nici o sansa sa explorezi, pe indelete si sa te bucuri de toate programele spectacol oferite de acesta gradina zoologica intr-o [...] — vezi review [+25 poze]
Descoperă zona / plaja Corbu / CORBU / CAPUL MIDIA
- AUGUST, 2016
- de: zlatna [19.08.16]
- RECOMANDĂ
Plaja Corbu - inca virgina
De când ne-am hotărât să megem pe litoralul nostru, una din zile am dorit să o petrecem pe plaja din Corbu. Aşa că într-o după-amiază ne-am îndreptat spre această plajă. Drumul din Eforie Nord până la Corbu este uşor de parcurs, acesta are o lungime de aproximativ 50 kilometri. Se merge pe autostrada A4 până la Ovidiu, iar de aici pe drumul judeţean 226 prin Lumina, Mamaia Sat, Năvodari şi Corbu. Corbu este o comună cu o populaţie de aproximativ 5000 de locuitori, şi [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- AUGUST, 2016
- de: Bia710 [19.08.16]
- RECOMANDĂ
La Gura Diham [Bușteni] am mâncat bine
Prima dată am ajuns la restaurantul cabanei Gura Diham, acum vreo 7-8 ani, într-un sfârşit de toamnă frumoasă, când am luat masa aici cu mai mulţi colegi de serviciu şi familiile noastre, într-un fel de team-building. Experienţa aceea a fost aşa de plăcută, din toate punctele de vedere: mâncărurile tradiţionale servite, servirea propriu-zisă, atmosfera din restaurant, veselia grupului de prieteni, încât amintirea ei m-a făcut ca de-a lungul anilor să mai revin aici de [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în zona Gârda? / GÂRDA DE SUS [AB]
- AUGUST, 2016
- de: Prosebi [19.08.16]
- NURECOMANDĂ
[Pensiunea Danciu] Restaurant certat cu legea
Comentariul nu este legat de pensiune, ci de restaurant. Am fost acolo si acum doi ani si acum, in timpul acestei vacante. Locul este frumos, mancarea buna si nu foarte scumpa. Insa... La restaurant gresesc intentionat nota de plata. Patru zile la rand am mancat aici si de fiecare data noi sau altii de la mesele invecinate au avut probleme. Chelneritele trag de tine sa iti aduca cat mai repede nota de plata si te preseaza sa o platesti cat mai repede ca sa nu ai timp sa o citesti. Pe [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- AUGUST, 2016
- de: iulian73 [18.08.16]
- RECOMANDĂ
Și noi turiştii avem dreptul la replică
Am fost la Pensiunea Arinul în perioada 13-15 august 2016 și ne-am simțit și de această dată EXTRAORDINAR. Aproximativ în aceiași perioadă în pensiune au fost cazate și familiile Codrutei Loebick (vezi impresii) respectiv Claudiei Z (vezi impresii. Cele două familii au fost împreună și ar fi avut pretenții să fie tratate diferit față de ceilalți turiști, context în care consider mai mult decât necesar să fac câteva precizări: - ARINUL este PENSIUNE nu HOTEL. Cu [...] — vezi review
Vacanța în Santorini / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2016
- de: Energy [18.08.16]
- RECOMANDĂ
Frumos, dar nu waw!
Daca te astepti ca Santorini sa fie in totalitate ceea ce e in imaginile de promovare, respectiv cladiri alb-albastre cocotate peste mare, iei aceeasi plasa ca mine. Asemenea constructii gasesti in Oia, Imerovigli si Fira, dar preturile la hotelurile si tavernele de aici includ si view-ul, o noapte la un hotel aici putind fi cat un sejur intreg in alta parte a insulei. Imaginile sunt cu adevarat superbe si unice. Restul insulei e la fel de arid si comun ca majoritatea insulelor grecesti. Am [...] — vezi review [+5 poze]
Vacanța în Bulgaria / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2016
- de: irinad [18.08.16]
- RECOMANDĂ
De Sfântă Mărie la Lovech, în Bulgaria, sau minivacanţa cu cetăţi istorice, peşteri şi cascade
După aproape două luni de stat în casă şi depănat amintiri cipriote la gura cuptorului (a se citi luna iulie), am dezbătut ce am putea face în minivacanţa de Sf. Mărie şi am ales imediat o „ieşeală” la vecinii şi prietenii noştri de la sud de Dunăre, cărora le duseserăm dorul şi cărora promiseserăm că le vom mai face o vizită. De fapt, mai întâi ne promiseserăm nouă înşine că ne întoarcem şi pe vreme caldă să le admirăm plaiurile când natura e plină de [...] — vezi review [+71 poze]
Grădina Zoologică din Braşov / BRAȘOV
- AUGUST, 2016
- de: Floryn81 [18.08.16]
- RECOMANDĂ









