Impresii și recomandări [pag. 6983 / 10897]
Afișate impresii [69821 - 69830] din total 108966 impresii
Mizuumi Boutique Hotel 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: leviescsilla [18.03.14]
Cazare superbă, la preț excelent
După multe discuții cu soțul de a alege o destinaiție în țară sau în afara țării, până la urmă am ales să mergem la Mamaia. Și nu am regretat nici o clipă această decizie, mai ales alegerea vilei Mizuumi pentru cazare. Chiar dacă se numește vilă, condițiile sunt superioare, multe hoteluri de 3 sau 4 stele ar avea de învăța de la ei. E amplasată pe malul lacului Siutghiol, lângă Clubul Acvatic Pinguin, cu loc de parcare si cu camere cu vedere parțială sau totală [...] — vezi review [+3 poze]
Descoperă zona Fethiye-Oludeniz / FETHIYE & OLUDENIZ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: amfibian [17.03.14]
Fethiye & Oludeniz - sejur de recomandat
Fiind prima mea postare dati-mi voi sa transmit binete tuturor celor care impartasesc experientele de calatorii si vacante. Eu am beneficiat din plin de aceste review-uri asa ca merci frumos dragi calatori! Am plecat cu masina din Constanta catre Fethhiye in 12 Sep 2013. Am tras tare in prima zi si am noptat la Izmir (un hotel oribil la marginea drumului expres, am regretat alegerea si din pacate nu imi amintesc numele hotelului - am sa incerc sa caut mai atent prin poze poate gasesc ceva, [...] — vezi review [+5 poze]
Vasiliki Blue Studios 3 / VASILIKI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Calin.B [17.03.14]
Vasiliki Blue - o experienta unica
Am hotarat sa vizitam insula Lefkada din Grecia in luna septembrie 2013 impreuna cu sotia mea si cu prietenii nostri. Dupa indelungi cautari si nenumarate variante, am gasit vila Vasiliki Blue din satul Vasiliki (am ales aceasta localitate deoarece era cea mai apropiata de plajele pe care doream noi sa le vedem). Am sunat la numarul ce se gasea pe site si am vorbit cu Ioannis, proprietarul unitatii, si ne-am inteles asupra pretului, am platit in avans prima noapte de cazare si am facut [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: chesoiu.george [15.03.14]
Excelent - Vatra Regala - Predeal
Poate se observa stimate cititorule ca mie imi plac restaurantele care te fac sa revii din doua motive: * Mancarea buna cu Preturi bune ** Ambianta primitoare Vatra Regala imi place si pentru colectia lor de bani (si eu sunt colectionar) Macarea a fost foarte buna, cu gust si ieftina, nu am facut poze, pentru ca nu am mancat ceva spectaculos :) Restaurant frumos, personal primitor si frumos... Pozitionarea este buna, parcare incapatoare si o terasa simpla dar mare si [...] — vezi review [+6 poze]
Panorama Studios Apartaments [Alykes] 3 / ALYKANAS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: bell_pebbles [14.03.14]
Un loc minunat
Ne-a placut foarte mult Panorama studios, e un loc unde te poti relaxa in voie. Am fost aici la inceputul lunii septembrie, in 2013. cand am rezervat pe internet camera. Am cerut o camera simpla, iar baia sa aiba cada, nu cabina de dus; ni s-a spus ca in limita posibilitatilor vor incerca sa ne ajute adica primul venit - primul servit. Am avut noroc, asa ca am avut si cada. In camera se facea zilnic curatenie, asternuturile erau schimbate o data la 2 zile, totul era curat. camera avea si [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Iazurile Bucovinei 3 / CACICA [SV]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: vlad tomescu [14.03.14]
La pomul laudat...
Am ales aceasta locatie, pe de o parte din cauza site-ului de promovare, iar pe de alta parte, din cauza zonei absolut fantastice. Din pacate, promovarea este facuta intr-un mod mincinos, inselator, astfel incat sa te convinga. Plusuri exista doar pentru zona. Minusuri: - cabana aleasa nu era incalzita decit cu niste calorifere electrice, care din pacate nu puteau fi folosite prea mult pentru ca proprietarii opreau curentul electric. Noua ne spuneau ca se supraincalzeste reteaua din cauza [...] — vezi review
DIT Club Evrika (ex Riu Evrika) 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: AndreeaTi [05.03.14]
Revenire la Club Evrika
Am fost in septembrie 2013 la acest hotel, pe care l-am ales si cu un an in urma in aceeasi perioada. Desigur, intre timp pana sa plecam am citit aici review-uri, am auzit in ultimii ani de schimbari de manageri la varii hoteluri si astfel de schimbari la nivelul serviciilor oferite. Sincer, m-am "ingrozit" aproape citit fel si fel de review-uri pe aici scris despre cum totul s-a stricat comparativ cu un an inainte. Ne-am dus cu inima stransa, intr-o perioada anuntata a fi ploioasa, din care [...] — vezi review
Pensiunea Pentru Tine, Prietene 3 / ARCANI GJ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Ramos [04.03.14]
Ospitalitatea la ea acasa
Cautand o locatie pe langa Tg. Jiu am gasit comentariile pozitive de pe AFA si-am făcut si noi rezervare pentru o singura noapte din păcate... Am ajuns la pensiune la ora 23:30, proprietarul ne-a intampinat cu țuică, visinata si o prajitura făcută acolo. Foarte drăguț! Chiar dacă era destul de tarziu, ne-a arătat pensiunea si a mai stat cu noi la povești despre locație si obiective turistice. Dimineață am servit micul dejun pe terasa pensiunii, un loc minunat, aproape in [...] — vezi review
Villa Timoklia [Tsoukalades] 4 / AGIOS NIKITAS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nanubh [01.03.14]
Cazare superba
Dupa 10 zile minunate petrecute in frumoasa insula si pentru ca inaintea plecarii nu am gasit nici o impresie despre Vila Timoklia, m-am gandit ca ar fi bine sa v-o prezint. Locatia am gasit-o pe internet, iar rezervarea am facut-o direct la proprietar. Legatura am tinut-o cu fiul Timokliei (este numele propietarei), un baiat foarte de treaba. Am achitat, prin banca un avans 48 euro apartamentul de 4 persoane si 40 euro studioul de 3 persoane. Noi am inchiriat 3 apartamente si 2 studiouri. [...] — vezi review [+5 poze]
Villa Despina 3 / POLICHRONO [Kassandra]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: onisoru* [27.02.14]









