Impresii și recomandări [6974 / 10897]

Afișate impresii [69731 - 69740]
Armando Hotel 3 / CARANSEBEŞ
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: Elena_d [20.07.14]

Se poate si mai bine

Avand in vedere ca mergem in Caransebes destul de des (cateva ori pe an), pot sa va impartasesc din experienta acumulata cu aceast hotel. Ani de zile am "ancorat" la acest hotel, numai ca a trebuit sa ne schimbam optiunie din cauza servicilor care au decazut in ultima perioada. Cu toate ca amenajarile sunt deosebite, angajatii au un drag de munca... Prima neplacere a fost cu o camera plina de paienjeni (in jurul noptierei erau creaturi "sanatoase"). Am considerat asta o intamplare si am [...] — vezi review
Smartline Meridian Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: mariam1 [19.07.14]

Nu recomand

Pe scurt cateva avantaje si dezavantaje: Avantaje: - camera spatioasa - destul de aproape fata de plaja, dureaza mai mult sa ajungi la mal din momentul in care incepe plaja datorita dunelor - la mic dejun si cina nu mureai de foame, aveai de unde alege - inghetata la discretie Dezavantaje: - igrasie inca de cand am intrat pe o portiune destul de mare in hol, bine ca nu a fost in camera - igrasie in baie - sapun si sampon este bine sa va luati de acasa sau sa va cumparati din [...] — vezi review [+5 poze]
Rixos Premium Hotel 5 / BELEK
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: mmona* [18.07.14]

O vacanta foarte reusita

Datorita faptului ca de vreo 8 ani am fost doar in Turcia in concediu la mare, am hotarat ca anul trecut sa fie ultimul an in care mai mergem in Turcia (asta fiindca fetele au crescut si au inceput sa se plictiseasca de acest stil de concediu). Am ales Rixos Premium Belek. Am ajuns la hotel si primul lucru pe care l-am aflat a fost ca nu mai au tipul de camera pe care l-am achitat (am platit apartament cu doua camere pt ca fiica cea mare se incadra la adulti). Bineinteles ca m-am infuriat [...] — vezi review [+6 poze]
Festivaluri, târguri, expoziții bucureștene / BUCUREȘTI

Dino Expo sau locul unde copiii ne dau lectii despre dinozauri

Desi in zona Balta Alba din Bucuresti se organizeaza de 2-3 ori pe an Dino Expo, noi am evitat sa o ducem pe domnisorica noastra crezand ca este vorba de o expozitie de schelete de dinozauri. Nimic mai fals, sunt reconstructii fidele are unor specii de dinozauri, specii pe care recunosc ca eu nu le vazusem in viata mea dar pe care copilul meu le cunostea foarte bine, in amanunt chiar. Ca ea multi alti copii alergau de colo, colo incantati ca vad un Tiranodon, un Gat Lung sau mai stiu eu ce alta [...] — vezi review [+20 poze]
Sahin Hotel 2 / PAMUKKALE

Aventura Asiatică (2)

Am plecat din Canakkale cu o scurta vizita prin Troia care am fost un pic dezamagit de multitudinea de pietre pe mp, calul a fost cel mai bun si frumos obiect... Pornind la drum spre Pamukkale GPS ne-a dat un drum scurt Canakkale-Belekesir prin munte, am urcat... si am urcat peisaj super, numai noi si masina de lapte. Drumul foarte bun si oamenii - localnici foarte amabili si saritori. In jurul orei 16 am ajuns la Hierapolis, apoi la Pamukkale si am debarcat la Hotel Sahin - un hotel de [...] — vezi review [+14 poze]
Grand Anzac Hotel 3 / CANAKKALE

Aventura asiatică (1)

Am plecat din Bucuresti la 4.00 si la ivirea zorilor am iesi in Bulgaria VIGNIETA..., am traversat Bg - bune drumuri cred ca 20% mai bune decat la noi. In jurul pranzului am ajuns la Eceabat la feriboat. Am traversat cu feriboatul in Canakkale si la 200 m langa turnul cu ceas este hotelul Anzac si dupa colt este Grand Anzac la care am stat anul acesta si cu un an inainte la Anzac (din cauza refularii apei in hotel. Un hotel foarte bun, curat, micul dejun diversificat si proaspat. [...] — vezi review [+7 poze]
Casa Romantic 4 / SOVATA [MS]

Superb

Buna ziua, Noi mergem in fiecare an la aceasta pensiune. Am dat 4 margarete, dar de fapt nu stiu cate are si nici nu m-a interesat vreodata in cei 4 ani de cand mergem. Vom merge si anul acesta in septembrie. Pensiunea are 2 apartamente la parter si cred ca vreo 5 camere sus, plus o bucatarie foarte mare, in care gateam cu totii fara sa ne incurcam unul pe altul. Informatiile de pe site-ul lor sunt reale, nu e nimic exagerat si chiar m-am mirat ca nu a postat nimeni aici vreo parere. Ce [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Zori de zi si Apus de soare [Beliș] 4 / BELIȘ-FÂNTÂNELE
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: anema* [12.07.14]

O pensiune de la care nu-ti mai vine sa pleci

Am ajuns aici intamplator, intr-o seara, pentru ca eram prea obositi sa mai mergem pana la Turda. Stiam de Zona Belis ca este superba asa ca am mers direct acolo si am inceput sa cautam locuri de cazare (din poarta in poarta). Peste tot era ocupat dar un domn din sat ne-a recomandat sa incercam la complexul ce cuprinde Pensiunea Zori de Zi si Apus de Soare pentru ca sunt noi construite si era posibil sa gasim locuri. Am gasit locuri si nu numai atat, ne-am indragostit iremediabil de aceasta [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm în Sighișoara și împrejurimi? / SIGHIȘOARA [MS]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: anema* [11.07.14]

Restaurant & pizzerie 'La Perla' - de neevitat

Am descoperit acest restaurant plimbandu-ne pe strzile din Sighisoara. Ne-a placut de prima data cand am intrat asa ca dupa prima masa aici am mai fost de cateva ori. Personalul a fost foarte amabil iar atmosfera foarte placuta si relaxanta. Mancarea a fost adusa relativ repede iar prajiturile din vitrina iti faceau cu ochiul. Am mancat atat pizza (excelenta) dar si alte preparate: ciorba de vacuta, coaste de porc si pastrav. Totul a fost delicoos. Portiile au fost mari si nu de fiecare [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Magic [Lacul Cinciș] 3 / CINCIȘ
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: anema* [11.07.14]

Pensiune Magica

Dupa un drum lung si obositor am ajuns pe seara la pensiunea Magic. Am platit pentru 2 nopti si am cerut sa ne cazam la ultimul etaj. Camera era mare si cu vedere spre lacul Cincis, cu un balcon plin de flori si o priveliste superba ce-ti incanta vederea. Camera era foarte frumos mobilata, totul nou si modern utilat. Restaurantul hotelului nu era functional din lipsa personalului insa am avut acces la frigider si la gratar si pentru noi a fost foarte bine deoarece doream sa vizitam cat mai [...] — vezi review [+8 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.7389469146729 sec
    ecranul dvs: 1 x 1