Impresii și recomandări [pag. 6969 / 10897]
Afișate impresii [69681 - 69690] din total 108963 impresii
Sunrise Hotel 3 / NIKIANA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: RalukB [28.12.14]
Un hotel de familie linistit
Inainte de a ajunge la Hotel Sunrise din Nikiana, am cautat pe net recenzii, insa nu am reusit sa gasim mare lucru. In toate impresiile de calatorie pentru Lefkada pe care le-am citit scria ca plajele cele mai frumoase sunt in partea de vest a insulei, insa am ales sa ignor acest aspect si sa aleg un hotel pe malul marii, intr-un buget mai mult decat rezonabil pentru acea perioada. Hotelul Sunrise este situat undeva aproape de iesirea din statiunea Nikiana si, chiar daca este la malul [...] — vezi review [+12 poze]
Casa memorială & parcul tematic Ion Creangă [Humulești] / TÎRGU NEAMȚ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Claudiu U. [26.12.14]
Parcul Tematic 'Ion Creangă' - o lume a poveştilor
La finalul articolului precedent vă spuneam că odată ajunşi la Casa Memorială „Ion Creangă” din Humuleşti, veţi constata că puteţi vizita nu doar acest mic şi foarte frumos muzeu ci şi un alt obiectiv poate la fel de interesant. Aşadar, avem ocazia de a vedea nu unul ci două obiective turistice distincte, ce aduc în prim-plan pe Ion Creangă şi opera acestuia. Ei bine, chiar dacă sunt ferm convins că pentru mulţi cel de-al doilea obiectiv nu era vreun mare secret, a venit [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Lucinel 3 / VIENA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: alar [14.12.14]
Foarte bine
Desi am mai vizitat Viena, niciodata nu te saturi de farmecul ei. De data aceasta am hotarat sa ne cazam la aceasta pensiune in mare parte ghidati de impresiile bune pe care le-am gasit pe AFA si nu am regretat. Rezervarea se face foarte usor printr-o corespondenta on-line cu proprietarul. Acesta iti raspunde prompt la toate intrebarile si te informeaza foarte in detaliu cum sa ajungi la pensiune. Trebuie sunat cu o jumatate de ora inainte de a ajunge la pensiune astfel incat proprietarul [...] — vezi review
Furdohaz Hotel 3 / NYIREGYHAZA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: dacus27 [09.12.14]
Un hotel excelent
Salut, am fost cazat in acest hotel in Septembrie 2013. Am rezervat o camera de 2 persoane cu demipensiune inclusa. Hotelul arata incredibil de bine in interior, in camera era aproape totul nou, patul mare, asternuturile moi, baia OK, incalzire foarte buna desi era Septembrie si vremea era destul de buna afara, prosoape, halate de baie, slapi pentru fiecare membru. De asemena si facilitatile hotelului sunt forte bune (se vede in nota de pe booking, cred ca este in jur de 8.9, totul este [...] — vezi review
Unde mâncăm în Barcelona? / BARCELONA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: papone [04.12.14]
Wow! sau Wok Yutaka [by webm: restaurantul a fost între timp, „ÎNCHIS definitiv”]
Daca tot eram in Barcelona (vezi impresii) pentru 3 zile, trebuia sa mai si papam undeva, nu? Iar daca ziua mancam pe unde apucam, indiferent de zona si conta macar sa arate bine terasa, seara am zis sa papam undeva mai aproape de “casa”. Iar cu noi am stat la intersectia Passeig de Gracia cu Av. Diagonal, am gasit destul de aproape de noi, la vreo 10 minute in plimbare lejera, restaurantul japonezo-chinezeco-european Wok Yutaka. Ca si adresa se aflape Carrer del Rosselló, 307 (sau Calle [...] — vezi review [+9 poze]
Pancharevo Hotel [Pancharevo] 3 / SOFIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: sophie_p* [30.11.14]
Pancharevo Hotel – DA numai vara
Citesc de ceva vreme AmFostAcolo așa că m-am horărât într-un final să-mi împărtășesc și eu câteva impresii. Am ajuns la acest hotel într-o zi de septembrie, ca și oprire în drumul nostru spre casă venind dintr-un mic circuit de prin Europa. Situat foarte frumos, în vecinătatea capitalei Bulgariei, aproape de centura acesteia, părea ideal pentru o ultimă oprire înainte de casă. Adresa hotelului este Pancharevo area, 49 Rilyanik str., 1137 German, Bulgaria. Locația [...] — vezi review [+9 poze]
La pas prin Cetatea Neamțului / TÎRGU NEAMȚ
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Claudiu U. [23.11.14]
AmFostAcolo, la cetatea din legende
INTRODUCERE Câţi oare nu aţi auzit de tragicul destin al domniţei Ruxandra - fiica domnitorului Vasile Lupu, câţi nu aţi auzit de legenda conform căreia mama domnitorului Ştefan cel Mare îşi trimite fiul rănit în luptă înapoi pe câmpul de bătălie pentru a muri pentru ţară, ori câţi nu aţi auzit de cei nouăsprezece viteji plăieşi ce au ţinut piept întregii oştiri poloneze condusă de Sobieski? Că una poate e mai mult, celelalte mai puţin adevărate, toate aceste [...] — vezi review [+55 poze]
Zoo Belgrad / BELGRAD [BEOGRAD]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Locomotiva [21.11.14]
Zoo Belgrad (Бео Зоо Врт)
Prin anul 2000 mă jucam Commandos: Beyound The Call of Duty, un excepţional joc unde aveam la dispoziţie câţiva soldaţi dintr-o trupă de comando, în Al Doilea Război Mondial. Luptam împotriva naziştilor şi trebuiau îndeplinite anumite misiuni. Îmi amintesc foarte bine una dintre misiuni, care avea loc în Yugoslavia, mai exact în Grădina Zoologică din Belgrad. Trebuia să salvez un partizan pe care nemţii îl capturaseră. Zoo-ul era şi el bombardat, multe animale moarte, [...] — vezi review [+5 poze]
Villa Dreams, 1 & 2 [Selcuk] [?] / SELCUK-EFESUS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: adrianbogdan [19.11.14]
Dealul de pe care se vede cetatea
Scriu aceste randuri pentru cei care vor o cazare decenta in apropierea Efesului. Am fost cazati la acest minihotel (7 camere) in luna septembrie 2013, rezervarea am efectuat-o de pe un booking pentru ca avea un scor bun. Hotelul se afla pe varful unei coaste destul de inclinate pe drumul care duce spre satul Sirince chiar la iesire din oras. Parcarea masinii a fost cel mai greu lucru deoarece nu gaseam modalitatea prin care sa fim siguri ca nu o I-a la vale, pana la urma am proptit rotile [...] — vezi review [+5 poze]
Laguna Hotel 2 / EFORIE NORD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Djbobo* [04.11.14]










