Impresii și recomandări [pag. 6954 / 10897]
Afișate impresii [69531 - 69540] din total 108964 impresii
Pensiunea Daciana 3 / BACĂU
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Bula [04.11.13]
Nu va cazati acolo!
Am fost nevoit sa stau acolo pt ca cineva a facut rezervare dar mi-am promis ca o sa scriu cand o sa am timp despre experienta mea la Daciana Conditiile de cazare sunt printre cele mai urate: - daca vrei sa faci dus trebuie sa astepti cel putin 15 minute pana vine apa calda - patul scartaia la orice respiratie si a fost imposibil sa ma odihnesc - micul dejun a fost fara diversitate; de 20 lei ti se ofera o omleta mica, 2 bucatele de branza, 3 felii de rosii si 3 felii de castraveti; daca [...] — vezi review
Complexul Turistic Steaua Mureșului [Rapoltu Mare] 4 / DEVA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: cosminmatei83 [04.11.13]
Dezamagire completa, dar citeste tot sa aflii de ce
Stimate cititor, Vin in completarea tuturor impresiilor celorlalti cu experienta neplacuta pe care am trait-o si eu acolo. Job-ul meu presupune multe deplasari si cazari pe la hoteluri. Fiind si putin pasionat de pescuit, in 30.10.2013 am optat sa ma cazez la Steaua Muresului unde stiam ca cei care sunt cazati acolo au acces si la un pescuit sportiv. Totul super ok pana aici. Am ajuns la receptie, un domn foarte amabil care imi da detalii despre tarife (120 lei/camera single). Bun pretul imi [...] — vezi review
Descoperă Craiova / CRAIOVA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Cristicop [04.11.13]
Turist prin Craiova
Am fost duminica trecuta la Craiova. Sa ne plimbam, să vedem dacă avem ce vizita, să simtim oraşul pe care autorităţile locale vor să-l declare capitală culturală. M-am dat jos din masina chiar langa gara. În gara din Craiova e pustiu. Sunt vreo trei magazinaşe şi oameni care aşteaptă. M-am dus să-mi iau o sticlă de apă şi am întrebat de o hartă turistică sau un ghid. Doamna mi-a zis că nu are şi că nu ştie de unde aş putea să iau. Mă descurc eu cumva. La [...] — vezi review
Pensiunea Mora 3 / CLUJ
- OCTOMBRIE, 2013
- de: ramonas [03.11.13]
Proprietari de pensiune nepoliticoși
Am sosit pentru o noapte la Pensiunea Mora, impreuna cu o colega de serviciu, cu rezervare prin telefon. Am ajuns seara si am constatat ca dusul era stricat. Am reusit sa-l folosesc, insa spre final a inceput sa curga doar apa rece. Colega mea s-a dus la receptie si a cerut ca dusul sa fie reparat. Doamna de la receptie, foarte amabila, a facut tot posibilul sa il repare, timp de vreo ora, insa nu a reusit. A ramas ca dimineata sa vina seful sa-l repare, dupa ce avea sa cumpere ce avea nevoie [...] — vezi review
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: albena [02.11.13]
O zi de toamna la Padina!
Profitând de vremea frumoasa la sfârșit de octombrie, am ales sa ne petrecem o zi la munte, în zona Padina, din Valea Ialomiței. Am cautat pe AFA ultimele impresii despre aceasta locație și am citit materialul postat de traian. leuca. Sincer, nu cred ca se putea descrie mai bine aceasta locație, drept pentru care, timp de o săptămână, am ezitat sa scriu despre experiența mea. Dar, totuși, pentru a confirma frumusețea acestei zone, voi scrie și eu aceste impresii. Pentru mine, [...] — vezi review [+27 poze]
Etoile Saint Ferdinand Hotel 4 / PARIS
- OCTOMBRIE, 2013
- de: alexandruduma [02.11.13]
Hotel aproape de Arcul de Triumf
Participand la o bursa in Paris, am gasit cu greu un Hotel in Paris aproape de Champs Elise. Hotelul se afla la cateva stradute de Arcul de triumf si de vestita Champs Elise. Am ajuns dupa pranz in Paris, drumul cu autobuzul de la aeroport a durat cca 1 ora si ne-a lasat foarte aproape de hotel. Hotelul are camerele foarte mici, tipice pentru hotelurile din Paris. Dupa cum zicea un coleg, baia e mai mare decat camera. Camera mica, aranjata frumos, pozele de pe site sunt bine facute. [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în Barcelona? / BARCELONA
- OCTOMBRIE, 2013
- de: Costi [01.11.13]
Aventură culinară în Barcelona
Săptămâna trecută am dat o fugă până colea, la Barcelona... nu de voie, la plimbare, ci cu treburi. Care treburi mi-au ocupat două zile. Cum aveam trei nopţi de cazare, m-am mai ales cu două jumătăţi de zi, la dispoziţia mea, ca să mai respir puţin aer catalan. Nu am văzut nimic nou, faţă de ce mai văzusem, dar e plăcut să revezi locuri frumoase, chiar şi doar să te plimbi de voie pe Rambla şi prin împrejurimi. Dar nu despre asta vreau să vă povestesc acum, ci [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Cappadocia, o zonă magică / CAPPADOCIA [zona]
- OCTOMBRIE, 2013
- de: dumbraian [01.11.13]
Cappadocia o zona de vis
Am fost cu avionul pana in Antalya. A doua zi am mers la Konya si am vizitat manastirea Mevlana. Konya este un oras superb in care se pastreaza traditiile. Apoi am mers la Nevseher in Cappadocia. Relieful format din eruptia unui vulcan este unic. Am vizitat manastirile unde au trait crestinii. Sf. Vasile a trait aici. Am vizitat o fabrica de covoare, una de ceramica. Ne-am intors in Antalya si am vazut muntii Taurus pe drumul de intoarcere. totul a fost la standarde ridicate. Am vazut [...] — vezi review
Titanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye] 5 / BELEK
- OCTOMBRIE, 2013
- de: bebeioanid [01.11.13]
Titanic o experienta reusita
Am petrecut un sejur de 7 nopti la acest hotel si sincer am fost placut impresionat de serviciile oferite. Sa incepem cu notele si cu comentariile referitoare la hotel: -cazare-camera cu vedere la rau/camera mare doua balcoane pat matrimonial f. mare+canapea extensibila; halate si papuci; mini barul umput zilnic 2 cola 2 fanta 2 sprite 1 cutie ice tea 1 cutie cola0 2 beri 1 cutie cappy 1 ciocolata toblerone mica 1 punga alune ceai diverse modele ness 2 plicuri si multa apa plata; curatenie [...] — vezi review
Casa Capşa Hotel 5 / BUCUREȘTI
- OCTOMBRIE, 2013
- de: alexandruduma [31.10.13]






