Impresii și recomandări [3690 / 10898]

Afișate impresii [36891 - 36900]
Vacanța în Bologna / BOLOGNA
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: Jimmy1 [29.10.15]
  • RECOMANDĂ

O zi şi-o noapte la Bologna

Bologna, 17 octombrie 2015. A fost tot pe cont propriu, pentru o zi. Am luat trenul de Milano din Florenţa cu 10 minute înainte plecare şi am primit bilete în vagoane diferite pentru fiecare. Clasa economică era plină-ochi. Faţă de 1,5 ore cât am făcut cu autobuzul la venire (Bologna-Florenţa), cu trenul am făcut 35 de minute. Din gară ne-am dus direct la apartament. Ca să aflăm drumul, am întrebat un tânăr. Foarte politicos ne-a indicat o direcţie, dar ne-a spus că el [...] — vezi review [+6 poze]
Cristalin Hotel 3 / VÂRTOP [AB / BH]
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: FeDra [29.10.15]
  • RECOMANDĂ

Foarte placut si confortabil

Am ales aceasta destinatie pentru organizarea unui workshop cu participare internationala datorita frumusetii zonei si mancarurilor traditionale. Impresiile colegilor mei au fost foarte placute, peisajul absolut minunat, hotelul si gazdele foarte confortabile si primitoare. Camerele spatioase si bine dotate, organizarea unei cine festive cu mancare specifica a fost extrem de apreciata de toata lumea iar atmosfera a fost relaxata, fapt la care au contribuit din plin gazdele cu toata echipa [...] — vezi review
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE

Calator prin istoria turismului

In ziua de azi citesti si te miri de multe ori de pretentiile celor ce "fac" turism, nemultumiti ca nu au piscina pe malul marii, ca doar apa acesteia nu-i curata pe cand a piscinei are destule chimicale, nu au all inclusive intr-un hotel central dintr-o mare capitala europeana, ca apa era de Vichy si nu una cunoscuta romaneasca, ca la tv nu erau suficiente canale, desi cele internationale ti-ar fi de ajuns o zi, ca nu ai voie sa atingi exponatele din muzeu si cate altele care te fac sa-ti pui [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în Luxemburg? / LUXEMBURG
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: Dragoș_MD [28.10.15]
  • RECOMANDĂ

Bistro-restaurant Bei de Bouwen - o seară plăcută

Sait web: beidebouwen.lu Se află în „ville basse”, mai precis în cartierul Pfaffenthal, aproape de malul râului Alzette, la câțiva pași de cele două turnuri gemene Vauban (de prin 1685) de „sub” podul Marii Ducese Charlotte. E ceva de mers pe jos până acolo, dar merită efortul. E un local familial, nu foarte mare, dar foarte frumos decorat (deși fără ostentație) și în care chiar te simți (aproape) ca acasă. La ei, dar orișicât... ;) O doamnă drăguță m-a [...] — vezi review [+5 poze]
Lotus Therm Hotel [Băile Felix] 5 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: Dan Butuza [27.10.15]
  • RECOMANDĂ

Un weekeend relaxant

Este un hotel impresionant, cu un spa foarte frumos si linistit, apa din piscine este foarte buna si poti gasi apa pe toate gusturile. Hotelul este nou deschis si ca oricehotel nou deschis are si minusuri. De exemplu, am primit o camera in care era foarte frig si nu mergea televizorul. Am incercat sa schimbam camera si ne-a dus intr-o camera ocupata. Apoi, ne-am mutat intr-o camera unde era foarte cald. Despre mancare, pot sa spun ca este buna, dar nu erau foarte multe sortimente. Era [...] — vezi review
Phoenicia Express Hotel 4 / BUCUREȘTI
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: AmaAlba [27.10.15]
  • NURECOMANDĂ

Nu va recomand

Am participat la un curs de 3 zile, la Hotelul Phoenicia Expres 4* din Bucuresti, str. Odaii, zona Baneasa. Am primit o camera single care era destul de spatioasa, cu un pat imens, dar fara balcon. Prima nemultumire: mobilierul din baie era ingalbenit, iar rulourile de la geamul de la baie care comunica cu camera, erau mizerabile. Dupa prima zi de folosit baia, ramanea un miros groaznic de canal in toata incaparea care nu disparea chiar daca se pornea ventilatia. CEA MAI MARE PROBLEMA a [...] — vezi review
Aqualand Deva [Aquapark] / DEVA
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: mihaip_74 [27.10.15]
  • NURECOMANDĂ

Aqualand Deva - o experienta frumoasa dar ... trista

In weekendul 24-25 Octombrie am decis sa petrecem weekendul la Deva, mai precis la Aqualand Deva, in cadrul larg, 12 persoane din care 5 copii intre 5-12 ani. Am ajuns inainte de orele amiezi. Eram nerabdatori sa petrecem zile frumoase. Din pacate, in primele minute dupa ce am intrat am inceput sa simtim o usturime la ochi. La doi din adulti ochii erau rosii dupa cel mult o ora. Copii au inceput sa tuseasca timid la inceput, dar cum timpul trecea, tusea era tot mai pronuntata. Am intrebat [...] — vezi review
Pensiunea Memo 3 / BRAȘOV

Drept la replică

Buna ziua, Pretutindeni sunt oameni mai multumiti sau mai nemultumiti. Dintotdeauna am incercat sa facem pe plac si sa fim alaturi de fiecare oaspete pe care il respectam si intotdeauna vom respecta!In fiecare locatie pe care am administrat-o am ridicat intotdeauna stacheta peste piata si asta facem acum si in Memo. Mai sunt intr-adevar si sincope in istoricul fiecarei locatii insa am vrea sa va anuntam prin intermediul acestei replici ca atat managementul cat si personalul locatiei [...] — vezi review
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE

Plăcerea de a călători

Pe situl AFA fac parte din categoria celor care au împlinit 60 de ani și mai departe este treaba mea. Uneori îmi vin în minte frumoasele călătorii pe care le-am făcut în timpul vieții. La mine plăcerea de a călători a derivat din sport. În prima tinerețe am fost ciclist cu acte în regulă și acest sport se făcea pe șosea. Așa am îndrăgit șoseaua. De aici și până la „a călători” a mai fost doar un pas pe care l-am făcut datorită antrenorului. La sfârșitul [...] — vezi review [+5 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • OCTOMBRIE, 2015
  • de: nclandreea [25.10.15]
  • RECOMANDĂ

Distractie in team-building

Am mers la Bran, in team-building, fara sa stiu nimic despre locatie. Citisem doar pe Internet ca e un loc cu mai multe vile si ca se pot face multe activitati. Din experienta in alte locuri asemanatoare ca functiune, asteptarile mele nu erau mari deloc. Fan calatorii la munte nu sunt, vremea nu promitea prea mult. Oricum, obiectivul calatoriei era sa ne simtim bine in compania colegilor, indiferent de conditii. Surpriza a fost ca locatia si personalul clubului, au contribuit considerabil la [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0431299209595 sec
    ecranul dvs: 1 x 1