Impresii și recomandări [3616 / 10897]

Afișate impresii [36151 - 36160]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [25.03.16]
  • RECOMANDĂ

Drumul spre Saint Charbel

Dupa o zi insorita, plina de aventuri mai mult sau mai putin pe malul marii deoarece nu prea reusisem sa ajungem la apa, am facut planul ca a doua zi sa mergem la munte, nestiind ca vremea se va schimba radical. Pe o vreme caineasca de toata frumusetea, cand marea parca se uita urat la noi iar cumnata isi luase deja o zi libera sa ne prezinte frumusetile Libanului, am plecat spre Saint Charbel. Nu stiam ce va fi acolo. Auzeam doar Saint Charbel fara a sti ca urma sa mergem intr-un loc [...] — vezi review [+21 poze]
Cambodgia - pur și simplu uimitoare / #CĂLĂTORII CAMBODIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: gosabucur [22.03.16]
  • RECOMANDĂ

Vietnam + Cambodia - Pnom Penh capitala Cambodgiei

Dupa o calatorie de 3 ore cu Expres Boat, am ajuns la granita cu Regatul Cambodia. Am luat viza, si apoi dupa alte 3 ore ne apropiem de PP. Credeam ca acest oras greu incercat este un sat mare, dar ce sa vezi in zare ne intampina cateva cladiri uriase- zgarie nori-cum nu prea am vazut in Balcani. Pe mal ne asteapta ghida noastra, Karun, o femeie frumoasa cu ten masliniu, inalta si subtire. Khmerii arata total diferit de vietnamezi. Sunt mai inalti si mai inchisi la culoare. Orasul este plin [...] — vezi review [+14 poze]
Vacanța în Vietnam / #CĂLĂTORII
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: gosabucur [22.03.16]
  • RECOMANDĂ

Vietnam + Cambodia - Delta Mekongului

Intorsi dupa 5 zile la Mui Ne, pot spune ca resortul Romana a fost net peste hotelul din Zakintos (4*, demipensiune, 550Euro), sau hotelul de 5* din Marmaris (510 Euro, all inclusive, septembrie), unde am fost la mare anul trecut. Dimineata, am lasat o valiza la SunLand si ne-am imbarcat intr-un van, nou, alaturi de sofer si ghid. Alt ghid, un baiat micut, despre care credeam ca are 22-23 ani, dar am aflat ulterior ca are 34. Am pornit spre delta Mekongului. In van, eram serviti cu apa [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în Odorheiu Secuiesc? / ODORHEIU SECUIESC
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: DinBrasov [22.03.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Petho - mancare favorita

Mancarea aici este excelenta. Portiile sunt mari si ciorba este servita in castroane mari din care iti pui cu polonic in farfurie (cam doua farfurii, doua jumate). Pentru ca era asa de buna, nu m-am lasat pana nu am terminat toata ciorba. Dar felul 2 a fost SENZATIONAL: Recomand fara nici o rezerva o TOCANA DE GALBIORI care este de atunci cea mai buna mancare de ciuperci ce am putut manca vreodata. Cred ca are un secret, probabil e facuta la ceaun de tuci. Au si niste crochete de cartofi [...] — vezi review [+1 poze]
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [19.03.16]
  • RECOMANDĂ

Spectacolul strazii New York Manhattan

Nu... nu este vorba despre vreun spectacol de pe Broadway sau Theater District, nici macar un spectacol stradal, manifestatie, etc. Este pur si simplu titlul articolului meu preferat cu ocazia excursiei din NYC. Cineva de acolo m-a intrebat la sfarsitul sejurului:ce mi-a placut cel mai mult in NYC? Raspunsul a fost:strada. Intrebare acasa in Romania:ce mi-a placut cel mai mult in NYC? Acelasi raspuns din partea mea... strada Si atunci mi-a venit ideea sa scriu un review altfel cu [...] — vezi review [+48 poze]
Vacanța în Lisabona și împrejurimile sale / LISABONA [orașul]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Marimag [17.03.16]
  • RECOMANDĂ

Lisabona merită văzută indiferent de anotimp - este superbă!

Am ajuns în Lisabona la începutul lui februarie 2016 când şi la noi era mult mai cald decât de obicei, însă aici am găsit o vreme de primăvară autentică ce ne promitea un sejur cât se poate de plăcut. Ne-am cazat la Sana Reno Hotel, pe care îl recomandăm cu căldură nu numai pentru curăţenia şi confortul lui, cât şi pentru faptul că staţia de metrou San Sebastiao este efectiv vizavi de intrare. Staţia este un punct de intersecţie între două linii, cea roşie şi cea [...] — vezi review [+8 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE

“Tradiţii” pe la graniţele noastre

Am trântit şi eu articolul ăsta unde m-am priceput. Vă rog să-l puneţi la locul lui. Spre vest... Primul contact pe care l-am avut în calitate de turist familist cu oficialităţile vamale străine s-a petrecut la Valea lui Mihai când în drumul nostru spre plajele croate s-a băgat Ungaria. Ştiam dinainte că este un punct de trecere mic şi puţin circulat, şi mai trecusem o dată pe acolo cu treabă dar, cu toate astea, o oarece stranie senzaţie tot îmi înghesuie [...] — vezi review
Geralds Hotel 4 / RĂDĂUȚI

Un sejur placut

Am stat la Geralds de 2 ori. ianuarie si februarie 2016, cate 3 zile de fiecare data. Prima oara intr o dubla matrimoniala apoi intr un js. Ambele mi au placut. Bineinteles js ul mai mult ca e mai mare. Ca si pret, nu e ieftin, nici pe partea de cazare nici pe partea de bar restaurant. Minibarul la fel are preturi maricele. Camera foarte curata, liniste deplina pe coridor, nu au servicii de room service dar daca au timp te servesc si in camera. Micul dejun, nu prea e bufet ca de obicei nu [...] — vezi review
La schi în Wildschonau / ALPBACH

Ski in Niederau - Wildschönau (Ski Juwel)

Pentru ca ne-am decis tarziu pentru Austria si ca la orice grup mai maricel (6 adulti si 3 copii de 7 ani fiecare) cate "bordeie atatea obiceiuri" aproape toate resorturile pe care le cunosteam noi nu mai aveau locuri de cazare in perioada vacantei scolare sau nu se incadrau in bugetul nostru. Am fost prinsi practic intr-o capcana pentru ca ne-am hotarat sa mergem si primul lucru pe care l-am facut a fost sa rezervam 9 bilete de avion, aterizare pe Munchen, profitand de un pret foarte mic. [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Zaragoza și împrejurimi / ZARAGOZA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: alinaro [15.03.16]
  • RECOMANDĂ

Casa Montañés – o nouă cină internațională într-un restaurant excelent

Conde de Aranda, 22-24,50003 ZARAGOZA - Tel. 976 441 018 - Fax 976 430 222 Iar a venit vremea întâlnirii internaționale bianuale din Zaragoza. De data asta hotel nou (vezi impresii), și restaurant asemenea. Un restaurant cu tradiție, fondat acum câteva zeci de ani în capitala aragoneză, pe care vi-l recomand din toată inima. Adresa de mai sus este în plin central orașului, la doar zece-cinșpe minute de mers pe jos de la superba Catedral del Pilar. O stradă cu clădiri [...] — vezi review [+11 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0803730487823 sec
    ecranul dvs: 1 x 1