Impresii și recomandări [3515 / 10897]

Afișate impresii [35141 - 35150]
Hoinar prin Dobrogea / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • IUNIE, 2016
  • de: Michi [24.06.16]
  • RECOMANDĂ

Dobrogea, a cincea zi: schitul Strunga, mănăstirea Dervent şi... acasă.

Cu toată nemulţumirea mea asupra cazării vezi impresii de la Casa Emy din Oltina- să fiu clară, am fost iritată de reclama agresivă postată pe toate saiturile şi de preţul mare comparativ cu ale altor unităţi mult mai performante- am dormit buştean şi a doua zi, după ce am băut nesul făcut cu apă caldă de la robinet şi un fruhstuck din plasa agăţată pe stâlp, am pornit la drum. Schitul Strunga (N 44.13.06, E27.38.17) La câţiva kilometri pe şosea am văzut un [...] — vezi review [+31 poze]
Unde mîncăm? Taverne în Skala Potamia / SKALA POTAMIA (C. AKTI)
  • IUNIE, 2016
  • de: goguta99 [24.06.16]
  • RECOMANDĂ

Taverna Alkyoni - Skala Potamia

Buna ziua, Daca sunteti cazati in Skala Potamia va recomand cu toata increderea taverna Alkyoni care nu se afla pe faleza dar in schimb este foarte frumos amenajata si ingrijita. Factorul principal de incredere este ca servirea si gatitul produselor se face de catre o familie, la mese servind chiar proprietarul, Nikos, de aici rezultand siguranta produselor si prezentarea lor in conditii deosebite. Nikos este un tip foarte simpatic si pus mereu pe glume intrand in discutii numai daca este [...] — vezi review [+10 poze]
Elmi Suites Hotel 4 / HERSONISSOS

Elmi Suites - hotel protejat de Sfantul Gherman ?

Hotelul Elmi Suites, a fost hotelul pe care l-am ales pentru ca era de 4 stele, crezand ca chiar va fi asa!!! Mentionez ca la pensia mea de 155 euro/luna, am platit 3 PENSII, ADICA PENSIA MEA PE TREI LUNI AM ALOCAT-O PENTRU O SAPTAMANA, IN CRETA!!! Mancarea de la hotel a fost foarte buna, curata, salile de mese ingrijite, personalul a fost atent si amabil. In ce priveste cazarea, de 4 STELE!!! , a fost ORIBILA!!! E drept, am cerut camera la parter, am primit-o. Mizeria se [...] — vezi review [+3 poze]
Colosseum Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • IUNIE, 2016
  • de: M.DAN [24.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Slabut

Am fost cazat la acest hotel pe perioada 10.06-17.06.2016 7. noptii al inclusiv la pretul de 350 euro 3 pers adulte. La acest pret, nu asteptam sa fiu tratat boiereste dar exista unele lucruri derazjante cum ar fii... 1 . barurile din incinta hoteluluisi polo bar pahare de bere mici si refolosite. nota... 5... 2. mincarea asa si asa se repete intruna sala de mese find mica nota... 6... 3. camera. nota 7... surprins find in fiecare zi au schimbat prosoapele... Atentie la parcate cind am [...] — vezi review
Astera Hotel & Spa Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IUNIE, 2016
  • de: Emilya [24.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand

Astera... dupa multe cautari am decis sa mergem in vacanta la acest hotel care este foarte recomandat de multa lume si nu inteleg de ce. Am ajuns acolo pe la ora 12. Am fost intampinati de un nene cu par alb care ne-a explicat treaba cu parcarea (ii dadusem si 10leva) si ne-am dus initial sa platim parcarea la receptie (5 leva pe zi) si am parcat masina in parcarea subterana... aici au nota 10. La 12.30 am fost la masa sa manacam cat timp ni se pregatea camera, la ora 14 ni sa dat cheia de [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Madrid? / MADRID

Unde am mâncat în Madrid și în apropiere

Păi mai întâi, să vorbim despre „apropiere”, adică Torrejón de Ardoz. Aici am mers timp de două săptămâni la rând la un local familial cam „de cartier”, dar extrem de bun pentru noi, fiind foarte aproape de locul unde ne-am desfășurat activitatea pe-acolo. Numele localului? Cafeteria Buitre. Adică vulturul pleșuv, pe românește. Când amfostacolo prima dată, ne-au primit cu un platou cu cărnuri (niște „porcării” - chorizo, jamon etc.), apoi cu altul cu [...] — vezi review [+37 poze]
Pensiunea Iris Brădățel [HD] 3 / MASIVUL RETEZAT-GODEANU
  • IUNIE, 2016
  • de: mitrea.am [24.06.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand in nicio imprejurare

Camerele sunt absolut minuscule, abia incapi sa mergi printre paturi. Oricum, in niciun caz in picioare... datorita mansardarii avansate, am dat cu capul de doua ori in doua zile. Nu poti sta in picioare decat langa usa. Dar, nici acolo nu stai propriu - zis in picioare, pt. ca intreaga zona de dormit e "construita" prin mansardarea podului - dupa ce podul era in prealabil construit. Prin urmare, nu exista nicio bucata de podea la etaj care sa fie dreapta!! Am avut ameteli continue cat am stat [...] — vezi review
Descoperă Poiana Mărului / POIANA MĂRULUI [CS]
  • IUNIE, 2016
  • de: K.Oscar [23.06.16]
  • NURECOMANDĂ

De rusalii la Poiana Marului si Muntele Mic

Nu vreau sa scriu un articol lung si siropos despre cum este turismul in Romania. Eu scriu doar faptele ce le-am constatat. Am plecat din Timisoara si dupa cca. 2 ore si ceva am ajuns la Poina Marului. Drumul a fost acceptabil. Ajunsi acolo am inceput sa cautam cazare pentru ca nu am facut rezervare in prealabil. In centrul 'statiunii' se afla singurul magazin din zona, un fel de 'butic' micut. Rafturile erau goale, marfa putina si foarte scumpa... O bere 4 lei. Acolo am fost indrumati sa [...] — vezi review
Vila HD 4 / HUNEDOARA

Lux la pret accesibil

In cursul unui itinerar prin Ardeal, o noapte am decis sa o petrecem in Hunedoara. Am ales aceasta vila datorita rewiew-urilor si nu ne-am inselat. Am gasit la receptie un personal foarte amabil. Camera primita a fost la etajul 1 si a fost un studio cu dotari de lux: bucataria foarte bine dotata cu aparatura de ultima generatie, baia de asemenea luxoasa, apa calda fiind asigurata de propria centrala, patul avea salteaua si pernele mai mult decat comfortabile, LCD cu acces la cablu si, cel [...] — vezi review [+4 poze]
City Hotel 2 / BUCUREȘTI
  • IUNIE, 2016
  • de: Ioana Ale [23.06.16]
  • NURECOMANDĂ

City Hotel Bucuresti

Gândaci in camera, personal nepoliticos, gălăgie!! Unul dintre cele mai execrabile hoteluri! Nu recomand acest hotel nimănui! Femeile de serviciu fac galagie de la prima ora a dimineții si zgomotul continua pana la 12! Camera nu face suma de banii si nici cele 3 stele nemeritate! Zgomotul nu vine numai din interiorul hotelului, dar si din împrejurimi! In camera, aerul condiționat nu mergea! Baia parea a nu fi curățata! Hotelul arată de 1 stea, locația e foarte proasta! [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3877141475677 sec
    ecranul dvs: 1 x 1