Impresii și recomandări [pag. 3506 / 10897]
Afișate impresii [35051 - 35060] din total 108966 impresii
Defileul Samaria / SAMARIA
- IUNIE, 2016
- de: RUSTICCO [01.07.16]
- RECOMANDĂ
Traseu Samaria Gorge
Un traseu foarte obositor dar care ofera privelisti ametitoare, prima oara cind am facut accest traseu de unu singur nu prea m-am informat prea mult despre circuit si gradul de dificultate ca de altfel majoritatea turistilor care te IntIlnesti pe drum Ii poti vedea cit de ne pregatiti sunt, obligatoriu un bocanc usor care protejeaza glezna si bete de urcat pe muntele ' treck 'aici mai mult de coborIt, poti cumpara excursia de la o agentie sau cu masina Inchiriata te Intorci cu autocarul [...] — vezi review [+23 poze]
Unde mâncăm în zona Rânca? / RÂNCA
- IUNIE, 2016
- de: spirid72 [01.07.16]
- NURECOMANDĂ
La pomul lăudat... Taverna Olteanului
Pe 20 iunie 2016, am făcut Transalpina. De remarcat că şoseaua este super. Peisajele frumoase. Şi cam atât. Comparaţie cu Transfăgărăşanul nu există... Poate şi unde am bântuit eu vreo trei ani prin jurul Bâlei (Şaua Caprei, Valea Doamnei, Valea Bâlei, Cascada Bâlea, etc). Rânca, vestita Rânca e un şantier dezolant. Construcţii începute, neterminate. Cenuşiu. Pe 20 iunie erau doar vreo trei parcări mai pline cu maşini, de unde am bănuit că acolo sunt restaurante. [...] — vezi review
Vacanța în Thassos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IUNIE, 2016
- de: stefi rus [01.07.16]
- NURECOMANDĂ
Mult prea laudata!!!
Tocmai m-am intors din Thassos - Potos si pot spune ca m-am simtit aproximativ ca la Venus. Cred ca e o insula sub ocupatia romanilor pe timp de vara-toamna. Incredibil, dar am aflat ca exista si un formu "Romanii care iubesc Thassosul". Nebunie mare, ce sa mai :)) Sunt foarte multi romani care merg an de an acolo... mi se pare exagerat, cand lumea asta e atat de mare siu frumoasa! Cred ca grecii de pe insula s-au smecherit, adica s-au romanizat si ei. Dupa cerere, asa si oferta. Am mancat [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă zona Monopoli-Ostuni / POLIGNANO a MARE / MONOPOLI
- IUNIE, 2016
- de: Carmen Ion [01.07.16]
- RECOMANDĂ
Din pintenul până în tocul cizmei. A nins peste Ostuni?
„Ostuni: un sat pescăresc din tocul cizmei italiene, cocoţat deasupra Adriaticii, sclipind în soare. Ostuni: un labirint de străzi şi alei şi trepte de piatră care se pierd printre zidurile albe. Ostuni: o fortăreaţă albă, un perete mare de carne care nu se înroşeşte niciodată, nu asudă şi nu scoate niciun sunet. ” Riccardo Savini, „What Puglia is Like”, Black Fox Literary Magazine, Martie 2016 Iată o descriere mai mult decât corectă: dacă ar fi să caracterizez [...] — vezi review [+27 poze]
Castelul Venețian / AKROTIRI
- IUNIE, 2016
- de: didona_stelea [01.07.16]
- RECOMANDĂ
Akrotiri - Castelul venetian
In prima zi am vazut Castelul din Akrotiri. Era o dupa masa/seara cam noroasa, asa ca pozele nu sunt nici ele prea "insorite". Castelul este situat pe cea mai inalta colina din Akrotiri si era vizibil de la balconul nostru. Seara, mai ales, cand era luminat, arata foarte frumos. Castelul, cunoscut in timpul stapanirii venetiene drept La Ponta, a fost construit de familia Gozzadini, careia ducele de Naxos, Nicolas Sanudo, i-a cedat aceste locuri in 1336, iar acestia au construit acest castel [...] — vezi review [+12 poze]
Siret Hotel 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2016
- de: vladionut [01.07.16]
- RECOMANDĂ
Placut impresionat - recomand
Am fost cazat la acest hotel in perioada 24 - 27 Iunie 2016. Eu, sotia si copilul (4 ani). Rezervarea am facut-o telefonic, cu aprox 2 luni in avans. Am ajuns vineri, 24 Iunie, la ora 13:00. Ne-au dat camera imediat cum am ajuns, nu s-a pus problema de intarzieri etc. Corp A, etaj 3. Am avut 1 camera dubla matrimoniala, superioara. Am platit un avans mic la rezervare (160 RON) online, iar la sosire nu a fost nicio problema - totul era inregistrat, ne asteptau. Am fost foarte placut [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IUNIE, 2016
- de: Dragoș_MD [01.07.16]
- RECOMANDĂ
Hanu' Berarilor (Casa Oprea Soare) - întâlnire de absolvenți IPB
Sâmbăta trecută se pare că a fost destinată întâlnirilor peste ani ale diferitelor promoții ale Institutului Politehnic din București. La noi erau vorba despre 27 de ani de la absolvire. Da... se pare că totuși 1989 a fost un an bun... Am avut rezervată (cu greu! după ce locul vizat inițial s-a dovedit a fi fost deja antamat pentru week-end-ul când se stabilise întâlnirea noastră) o masă pentru vreo 20 de oameni, între 15 și 21. Timp destul pentru depănat amintiri, ați [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Delta Miraj 3 / SULINA
- IUNIE, 2016
- de: Emilia28 [30.06.16]
- RECOMANDĂ
Concediul perfect
Maine trebuia sa plecam acasa dar am mai luat o zi este greu sa plecam de aici desi am mai fost si anul trecut.   PRO Pensiune: camere curate, dotate cu frigider, aer conditionat, prosoape curate schimbate la cateva zile, aparat pt tantari, masuta in fata camerei cu scaune mancare foarte buna si pe saturate chiar si pt cel mai gurmand dar ai posibilitatea de a cere si extra preturile la bar sunt foarte ok, o bere 6 lei la 0,5l iar in magazin gasesti la 5,5 lei la 0,5 l si la 4 lei la [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN
- IUNIE, 2016
- de: zoloft [30.06.16]
- RECOMANDĂ
Hallo Deutschland - Saturn
Dacă vreți mici demențiali la 1,5 lei, micuți dar făcuți din carne tocată aproape făcută la bardă nu din pastă, aici e locul. Bănuiesc chiar ca ii face în casă intrucat condimentele nu sunt bine amestecate în carne... Cartofi prăjiți din cartofi reali nu congelați... Bere la halba bună. Bănuiesc ca mai au și alte preparate, intrucat aveau la 12 lei meniul zilei 2 mici și o ciorba. Loc rustic, patronii - oameni simpli, servesc super. Situat pe plaja, în rândul [...] — vezi review [+3 poze]
La pas prin Limassol şi sudul Ciprului / LIMASSOL
- IUNIE, 2016
- de: irinad [30.06.16]
- RECOMANDĂ










