Impresii și recomandări [3488 / 10897]

Afișate impresii [34871 - 34880]
Vacanța în Thassos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • IUNIE, 2016
  • de: dorgo [10.08.16]
  • RECOMANDĂ

Va place sau nu insula Thassos?

Va place Thassos? Greu de raspuns la aceasta intrebare. Daca vizitezi aceasta insula, dupa ce-ai fost mai intai prin Lefkada, Corfu sau Ciclade, e clar, vezi zice ca Thassos e-o insula de doi bani, modesta, sindicalista, fara atractii majore, fara discoteci pentru tineri, cu putine hoteluri si piscine, cu multi romani care au inceput s-o populeze si s-o polueze, romani de care suntem deja satui de pe litoralul nostru. Daca iti incepi insa, pentru intaia oara periplul elen, cu insula [...] — vezi review [+27 poze]
Unde mâncăm, bem în Praga? / PRAGA
  • IUNIE, 2016
  • de: zlatna [10.08.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurante pe unde am mancat in Praga

În prima zi a vizitei în Praga, locul unde am servit prânzul a fost restaurantul U Zlate Podcovy (Potcoava Aurită). Acest restaurant se află în Mala Strana, este aproape de Ambasada României, şi are următoarea adresă: Mala Strana Nerudova, numarul 34. Locaţia este amplasată la parterul hotelului cu acelaş nume, care este un hotel de patru stele. Interiorul restaurantului era curat, cu multe ghivece cu flori. Pe pereţi sunt poze vechi, şi multe potcoave. Mesele sunt din lemn, [...] — vezi review [+20 poze]
Vacanța în Santorini / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • IUNIE, 2016
  • de: dorgo [08.08.16]
  • RECOMANDĂ

Inapoi in Santorini

Motto Aho, aho, surori si frati/Mai stati o clipa, nu plecati/Mai lafaiti-va o vreme pe plaja-n bikini/Sau va ganditi de pe-acum, la sezonul de ski? /Vara e inca-n toi, suntem la mare, e soare, e frumos/Si mai vreau sa va trimit un kilogrm de imagini/Cu printesa Santorini/Si cu regina Paros. Marturisire In dimineata aceasta e inorat, e racoare, e urat, chiar daca e august. Plus de asta, “my friend the wind”, imi strica toate planurile. Si-atunci nu-mi mai ramane decat sa visez, sa [...] — vezi review [+44 poze]
Boriana Hotel [Boryana] 3 / ALBENA
  • IUNIE, 2016
  • de: Andrasabi [08.08.16]
  • RECOMANDĂ

Boriana, din nou o surpriza placuta

Anul acesta am revenit la Boriana, oarecum linistiti pentru ca stiam drumul, locatia, acesta fiind de altfel si motivul pentru care am ales sa revenim. Dat fiind ca in ultima vreme am tot auzit/citit despre scaderea calitatii serviciilor, atat pe litoralul romanesc, cat si pe cel bulgaresc si turcesc, aveam oarecum inima stransa ca poate de aceasta data serviciile la Boriana nu vor fi ca data trecuta (iunie 2014). Am costat cu surprindere ca in mare parte, hotelul nu si-a schimbat [...] — vezi review
Arsenal Park - Aquapark, AventuraParc, Muzeu etc / ORĂȘTIE [HD]
  • IUNIE, 2016
  • de: RomeoN [08.08.16]

Cel mai naspa "aqua park" vizitat

Am fost in a doua zi de la deschidere cand se presupune ca ai totul pus la punct ca sa multumesti clientu. Din pacate nu era asa. Exemple: -vreau sa achit cu cardul -"se poate dar trebuie sa vina colegul ca eu nu ma pricep si merge foarte greu" -am citit regulamentul inainte de a intra si am vazut ca era foarte bine facut in genul ca orice se intampla este din vina clientului si pe raspunderea lui -am intrat ne-am pus bagajele si hainele in dulap cu ajutorul bratarii, am mers in inicinta [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA

Mediu

Am fost cazati in aceasta vara la acest hotel. Plusurile: personal amabil, pozitia, curatenia, activitatile organizate pentru turisti, micul dejun extrem de variat, salatele foarte proaspete mereu, terasa de la piscina unde in fiecare seara era un program artistic. Am avut un all inclusive. Minusuri: masa de pranz-zilnic exista doua ciorbe-am mancat in doua din cele 7 zile, foarte bune; in ceea ce priveste insa felul doi... deplorabil- exista doua sau 3 feluri de carne, toate inoata in [...] — vezi review
Disneyland Paris (parc de distracții) / DISNEYLAND [zona]
  • IUNIE, 2016
  • de: iuliannnn [07.08.16]
  • RECOMANDĂ

O experiență frumoasă

Am vizitat DISNEYLAND PARIS pe 5 si 6 iunie 2016. Am ajuns la parcul de distractii cu RER. In gara am lasat bagajul suplimentar pentru 10 euro. Biletele de acces in parc le-am cumparat online. La poarta parcului erau cu 40 % mai scumpe. Deci, va recomand varianta online. Este extrem de simpla. Dupa ce ati efectuat plata, va tipariti biletele acasa iar pe baza lor intrati in parc. Puteti obtine FAST PASS-uri tot pe baza biletelor tiparite acasa. Eu am vizitat parcurile in zilele de [...] — vezi review
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
  • IUNIE, 2016
  • de: Dan&Ema [06.08.16]
  • RECOMANDĂ

Alba Iulia – Sport la Cetate!

Nu, nu este vorba de o comeptitie sportiva, care se desfasoara la Stadionul Cetate din Alba Iulia. Cetate se numeste intr-adevar stadionul municipal din Alba Iulia, unde candva se organizau meciuri de Divizia A, alias Liga I, la fotbal. Eu va povestesc despre ce sport am practicat eu si Emi in Cetate, chiar in Cetate, sau mai mult in jurul ei. Alba Iulia este o cetate fascinanta! V-am povestit deja multe in acest sens aici vezi impresii, articol cu prelungire (sau cu o parte a doua) [...] — vezi review
O zi în Nicosia / NICOSIA
  • IUNIE, 2016
  • de: irinad [06.08.16]
  • RECOMANDĂ

La pas prin cetatea Nicosia, de ambele părţi ale liniei verzi, trasate de pixul unui general englez

Îmi propusesem să scriu despre Nicosia mai devreme, având în vedere că a fost a doua ieşire din Larnaca, numai că m-am luat cu altele mai repede şi de-abia astăzi am reuşit. Cert este că orice turist ce ajunge în Cipru îşi doreşte să vadă capitala aceasta divizată de linia de demarcaţie (atilla line cum îi spun ciprioţii), ce împarte insula în partea nordică, turco-cipriotă, de circa o treime, şi sudică, greco-cipriotă, restul, reuşind să fie capitală atât pentru [...] — vezi review [+75 poze]
Muzeul 'Arta Lemnului' / CÂMPULUNG MOLDOVENESC
  • IUNIE, 2016
  • de: Floryn81 [05.08.16]
  • RECOMANDĂ

Muzeul ”Arta Lemnului” - am fost acolo și ne-a plăcut!

În acest articol voi prezenta un obiectiv pe care l-am vizitat la începutul acestei veri, atunci când am ajuns din nou după mulți ani la Câmpulung Moldovenesc. Este vorba despre Muzeul ”Arta Lemnului”, un obiectiv despre care am aflat de pe AFA tot căutând informații despre ce se poate vizita în câteva ore petrecute la Câmpulung Moldovenesc. Am localizat acest muzeu destul de ușor, întrucât obiectivul se află în zona centrală a orașului, cu acces din strada principală [...] — vezi review [+81 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.2657339572906 sec
    ecranul dvs: 1 x 1