
Ce-mi recomandați? CMR toate destinațiile [pg.686/729]
În această secțiune, Consilierii AFA și ceilalți membri ai comunității vă ajută (cu sfaturi dezinteresate și competente) sa faceți cea mai bună alegere.
Solicitări CMR recente
AUSTRIA Cazare la un pret acceptabil aproape de Prater
Va rog frumos sa-mi recomandati o cazare in Viena, la un pret acceptabil, aproape de Prater.
M-ar interesa o camera tripla: 2 adulti + 1copil (13 ani), in perioada 11-13 ianuarie.
Va multumesc anticipat pentru ajutor! consultă solicitarea
MAREA BRITANIE Hotel ieftin in Londra
Urmeaza sa plec la Londra la sfarsitul lui martie 2012 pentru un congres.
As dori sfaturi despre o cazare ieftina in apropiere de Centrul de Congrese ExCel ICC, curata, buna, de preferat cu mic dejun, dar se poate si fara.
Si informatii despre cum ajung si cat dureaza drumul din aeroportul Luton in aceasta zona in Londra.
Multumesc. consultă solicitarea
GRECIA Ce statiune imi recomandati in Grecia?
Buna ziua!
Suntem o familie cu un copil de 4 ani si am dori sa plecam in vara urmatoare in Grecia. As dori sa ne recomandati cea mai buna statiune si eventual si un hotel.
Am si cateva cerinte: sa fie un hotel care ofera demipensiune, pe plaja sau foarte aproape si neaparat intr-o zona a Greciei unde sa putem ajunge cu masina personala.
Va multumesc mult! consultă solicitarea
BULGARIA Merge cineva din Bucuresti cu masina la Bansko in data de 29 decembrie 2011?
… si poate lua 2 persoane in plus, contracost?
Astept raspuns cat mai rapid, multumesc. consultă solicitarea
BULGARIA Trecere bac calarasi-silistra bulgaria
O veste buna pentru cei care vor sa treaca cu bacul, dunarea la silistra in bulgaria.
De ieri 20 dec, dunarea a inceput sa creasca cea ce face posibila traversarea cu bacul in bulgaria, fara probleme.
Trecerea a fost oprita 3 saptamani.
Vacante placute consultă solicitarea
TURCIA Belek-Alanya-Lara-Side sau Kemer?
Cuplu tanar, dorim sa plecam in iunie in ANTALYA, avem buget 1500 euro pt. 7 nopti (avion Bucuresti), ce zona imi recomandati? Dar hoteluri?
Nu am mai fost niciunul in Turcia, cel mai bine ne-am simtit la Royal-DUNI din Bulgaria. Ne bazam pe experienta vostra pentru TURCIA.
Va multumim. consultă solicitarea
ROMÂNIA Pensiune 12-14 camere Marginimea Sibiului
Salutare tuturor,
As avea nevoie de ajutorul dvs. pentru a-mi recomanda o pensiune frumoasa, cu 12-14 camere, in Marginimea Sibiului.
Precizez ca suntem un grup de cca 25 persoane, majoritatea familii, si am dori sa petrecem un week-end in luna februarie 2012 intr-o zona linistita, neaglomerata, departe de forfota orasului.
Am dori ca locatia sa aiba camere cu baie proprie, parcare, caldura [...] consultă solicitarea
ROMÂNIA Salina Praid/Turda
Care salina sa aleg - Praid sau Turda ptr tratament copii? consultă solicitarea
PORTUGALIA Lisabona de Revelion
Buna ziua. Daca aveti timp si doriti sa ma ajutati, ce activitati imi recomandati pentru perioada 29.12 - 05.01.12 in Lisabona si imprejurimi?
Cum e vremea in aceasta perioada? Ce nu ar trebui ratat cu nici un chip?
Am ales sa stau la hotelul Tsar Lisbon undeva pe langa centru (a mai stat cineva aici?).
De la aeroport e metrou sau alt mijloc de transport catre oras?
Multumesc mult. consultă solicitarea
ROMÂNIA Cazare Bran
As dori o recomandare de cazare in Bran (nu Bran-Moeciu), intr-o pensiune care dispune si de apartamente sau camere cu 4 locuri si neaparat cu bucatarie la dispozitia turistilor. consultă solicitarea