[avatar nesetat]
--- M ---
DIN: Sibiu
50-60 ani

AZE TITAN


ÎNSCRIS/Ă ÎN: 02.07.12 VIZUALIZĂRI: 32405

Activitate pe AFA

1. Impresii publicate // 726 total

Notă: Mai jos sunt afișate doar cele mai recente 20 din total 726 impresii -- pentru a le consulta pe TOATE, click aici:

Cucina D’Onore

PUBLICAT: 13.06.26 06:59
RUBRICA: Unde mâncăm în Buenos Aires?
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026În articolul precedent vezi impresii am pomenit despre Cucina D’Onore un restaurant italian din Puerto Madero la malul canalului Rio Darsena Sur. Restaurantul italian are o notă bună pe tripadvisor 4,7 tripadvisor.com/Restauran ... l_District.html Unde se află și ce orar are? Adresa [...] + 25 poze citește

SBO primă idee despre Buenos Aires

PUBLICAT: 11.06.26 06:45
RUBRICA: Descoperă Buenos Aires
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026Ca și în celelate metropole sud-americane și în Buenos Aires am avut parte de o vizită ghidată a metrolopei sud-americane. Vizita a mai fost completată de mine de încă 2 ori cu ocazia sejurului petrecut. Buenos Aires este capitala Argentinei a doua țară ca mărime în America de Sud, [...] + 63 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPALas Manzanas, prima cină în Argentina

PUBLICAT: 03.06.26 23:13
RUBRICA: Unde mâncăm în Buenos Aires?
SATISFACȚIE: 93.33%
Mar-2026În seara în care am ajuns în Buenos Aires și m-am cazat la hotelul Savoy vezi impresiiam dorit să mănânc la restaurantul hotelului Las Manzanas. Având în vedere locul ultra-elegant am intrat puțin cu strângere de inimă, oare îmi pot permite să mănânc aici? Dar realitatea a fost că [...] + 15 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

PALa Pika de Elyta, sau cum e să mănânci într-un restaurant tradițional în Valparaiso

PUBLICAT: 30.05.26 07:22
RUBRICA: Unde mâncăm în Valparaiso?
SATISFACȚIE: 90.00%
Mar-2026Cu ocazia umblăturii pe jos în Valparaiso vezi impresii m-am întâlnit atât cu foamea cât și cu setea. Astfel nu am stat prea mult pe gânduri căutând un local și am intrat în primul găsit amenajat într-o casă tradițională de pe Cerro Alegre. La ușă stătea o tanti de culoare și [...] + 28 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBValparaiso - am fost și eu acolo

PUBLICAT: 28.05.26 06:45
RUBRICA: O zi în Valparaiso
SATISFACȚIE: 90.00%
Mar-2026Încercând să păstrez atât capra cât și varza folosind timpul eficient am reușit să mă deplasez și în Valparaiso. Am poftit și acolo pentru că s-a dus vestea orașului colorat în plus de asta am vrut să văd și oceanul Pacific. Despre Valparaiso Orașul-port Valparaiso de pe malul [...] + 73 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBTermas Valle di Colina, sau cum e să faci baie termală la 3000m în Anzi

PUBLICAT: 25.05.26 06:45
RUBRICA: Excursie în Chile
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026Fiind în Santiago de Chile — vezi impresii, vezi impresii, vezi impresii, vezi impresii, vezi impresii, vezi impresii, vezi impresii — și atât de aproape de munții Anzi mi-am zis că n-ar trebui ratată o excursie oriunde dar în munții Anzi să fie. Le-am văzut de sus și asta de 2 ori [...] + 92 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBCerro San Cristobal-mai aproape de cer

PUBLICAT: 22.05.26 06:07
RUBRICA: Descoperă Santiago de Chile
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026Colina San Cristobal este locul de belvedere și de agrement al orașului Santiago de Chile. Se vede din multe zone al orașului, iar de sus, de pe Costanera Tower de exemplu vezi impresii se observă că este legat prin alte dealuri mai mici direct cu lanțul muntos Andes. În Santiago de Chile [...] + 46 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBCostanera Tower, sau din nou la înălțime

PUBLICAT: 16.05.26 07:24
RUBRICA: Descoperă Santiago de Chile
SATISFACȚIE: 97.50%
Mar-2026În după masa în care m-am întors din munți am făcut o bine meritată pauză în piscina hotelului Mercure vezi impresii și după câteva sesiuni de înnot și o cafea băută m-am tot gândit cum să folosesc timpul eficient și să nu mă prindă seara acolo în piscină. Am sărit ca ars [...] + 59 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPAAmaranto — un restaurant bun în Santiago de Chile

PUBLICAT: 12.05.26 21:33
RUBRICA: Unde mâncăm în Santiago de Chile?
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026În seara în care m-am cazat la hotelul Mercure Santiago Centro -- vezi impresii -- mi-am aranjat lucrurile în cameră și am coborât la restaurantul Amaranto să mănânc. Despre restaurantul Amaranto Restaurantul Amaranto se află în incinta hotelului Mercure dar nu este destinat doar [...] + 23 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBLa pas prin Santiago de Chile — partea a doua

PUBLICAT: 09.05.26 06:24
RUBRICA: Descoperă Santiago de Chile
SATISFACȚIE: 95.00%
Mar-2026Turul de oraș început aici vezi impresii a continuat. Dealul Santa Lucia se vedea din camera hotelului Mercure unde am stat. Și stația de metrou din apropiere poartă numele acestui deal. Cerro Santa Lucia sau Dealul Huelen (limba mapuche) se află între bulevardul cu nume lung Alameda [...] + 54 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

MGSBLa pas prin Santiago de Chile

PUBLICAT: 06.05.26 07:25
RUBRICA: Descoperă Santiago de Chile
SATISFACȚIE: 95.00%
Mar-2026Vacanța mea din America de Sud pe repede-înainte a continuat în Chile. În prima zi după cazare a avut loc un tur de oraș în centrul Santiago, dar mai înainte aș dori să scriu câteva cuvinte despre țară și capitală. Câteva cuvinte despre Chile Chile este o țară lungă de 4300 km [...] + 48 poze citește
  • MG - Selectat ca MiniGhid AmFostAcolo
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPAChamas Buzios

PUBLICAT: 03.05.26 16:17
RUBRICA: Unde mâncăm în Buzios?
SATISFACȚIE: 90.00%
Mar-2026În ziua excursiei la Armacao dos Buzios Brazilia — vezi impresii — am mâncat într-un resturant local aflat pe străduța comercială Rua las Pedras. Armacao dos Buzios localitate care se poate compara într-un fel de Vama Veche a brazilienilor, nu duce lipsă de mâncătorii mai ales pe [...] + 22 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

MGSBBuzios

PUBLICAT: 30.04.26 02:31
RUBRICA: Descoperă Armacao dos Buzios
SATISFACȚIE: 97.50%
Mar-2026Știu că am văzut foarte puțin din oraș dar am dorit să și ies un pic din Rio de Janeiro, pentru a vedea și alte locuri + mediul rural, dar mai ales să cunosc poporul brazilian. Dorința mi se împlinise, am luat parte într-o excursie de o zi în Buzios doar cu brazilieni. Excursia a avut [...] + 88 poze citește
  • MG - Selectat ca MiniGhid AmFostAcolo
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPABoteco Rios

PUBLICAT: 26.04.26 15:21
RUBRICA: Unde mâncăm în Rio de Janeiro?
SATISFACȚIE: 96.67%
Mar-2026Ajuns înapoi de la turul de o zi — vezi impresii, vezi impresii — la hotel (vezi impresii) și nemâncând nimic în acest timp este foarte firesc că m-am întâlnit cu foamea. Am încercat să mănânc la ora 16.00 la restaurantul hotelului Arena Leme dar se pare că acesta are un program de [...] + 22 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPrima zi din Rio... cu ghinion (dar totul e bine dacă se termină cu bine) / partea a II-a

PUBLICAT: 23.04.26 08:48
RUBRICA: Descoperă Rio
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026În ultima parte a turului ghidat de Rio --- vezi impresii -- am ajuns la muntele de zahăr. Atât căpățâna de zahăr cât și căpățâna mea au ieșit din ceață :), soarele s-a întors spre noi și m-am putut bucura altfel de acest obiectiv. În drumul spre Pao Azucar am folosit tunelul [...] + 57 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPrima zi din Rio... cu ghinion (dar totul e bine dacă se termină cu bine) -I

PUBLICAT: 18.04.26 07:59
RUBRICA: Descoperă Rio
SATISFACȚIE: 95.00%
Mar-2026Dacă nu se termina cu bine nu aveam titlul atât de lung, pe urmă știam că am avut și ceva păcate în viața asta dar se pare că astea m-au urmărit în această prima parte a zilei :) Dar să revin la subiect, atât pe fondul oboselii (zborul din prima zi de 12 h+3.5h) schimbarea fusului [...] + 97 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPASavoy, acolo unde a stat și Einstein

PUBLICAT: 11.04.26 08:41
RUBRICA: Savoy Hotel
SATISFACȚIE: 95.00%
Mar-2026Sejurul meu din America de Sud pe repede-înainte a continuat în Argentina, mai exact în capitala acestei țări Buenos Aires. Zborul din Santiago până în capitala argentinană a durat doar 2 ore, mai mult a durat așteptarea în aeroport. Aterizarea pe aeroportul internațional din Buenos [...] + 53 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPAMercure Santiago Centro

PUBLICAT: 08.04.26 22:15
RUBRICA: Mercure Santiago Centro Hotel
SATISFACȚIE: 95.00%
Mar-2026La scurt timp după decazarea de la hotelul din Brazilia am zburat în Chile, iar după cca 5 ore zbor aveam să mă cazez în alt hotel de această dată în capitala Chilei, Santiago. Din fericire pentru mine hotelul Mercure Santiago Centro se află în buricul târgului ultracentral situat în [...] + 40 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPAArena Leme

PUBLICAT: 06.04.26 06:58
RUBRICA: Arena Leme Hotel
SATISFACȚIE: 94.00%
Mar-2026După introducerea despre sejurul meu din America de Sud — aici vezi impresii și aici vezi impresii — o să detaliez locurile unde m-am cazat. Încep cu prima țară în care am fost, Brazilia, iar cazarea din Rio de Janeiro a avut loc pe Copacabana. Despre Arena Leme Arena Leme este un [...] + 53 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBLogistică, sau despre drumul meu în America de Sud

PUBLICAT: 30.03.26 22:36
RUBRICA: Circuite sud-americane
SATISFACȚIE: 100.00%
Mar-2026După introducerea cu umor :) despre sejurul meu din America de Sud vezi impresii acuma la modul serios aș dori să detaliez despre logistică, incluzând transport, cazare, condiții, organizarea vacanței. Știu că este o destinație populară și au fost colegi/colege de la AFA acolo și avem [...] + 55 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

NOTĂ: Afișate cele mai recente 20 din total 726 revs încărcate de AZE -» vezi toate impresiile sale aici:

2. Ecouri scrise // 2024 total

13.06.26 21:51@Pușcașu Marin: Nu numai ca suna bine denumirea preparatelor servite acolo dar au si fost foarte bune. Nu degeaba am povestit ca am lins acel bol cu crema de branza precum un caine. 😂 Despre Caminito am scris deja cateva cuvinte in articolul precedent. Mi-a placut si mie. La noi la lucru de [...]
LA REVIEW Cucina D’Onore - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buenos Aires?
12.06.26 22:02@mprofeanu: Este doar un articol de început, la o așa destinație se povestește mai larg. Voi detalia în următoarele articole. Știu că ați fost acolo și ați scris adevărate mini-ghiduri despre obiectivele vizitate. Turul ghidat era inclus în prețul sejurului astfel nu pot să zic [...]
LA REVIEW O primă idee despre Buenos Aires - scris de AZE în rubrica Descoperă Buenos Aires
04.06.26 09:18@webmaster: multumesc
LA REVIEW Las Manzanas, prima cină în Argentina - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buenos Aires?
04.06.26 00:01@Pușcașu Marin: Salutare, antricotul de vita nu este ietina nici la noi (tocmai m-am uitat la meniu l unui restaurant sibian si era 165 lei portia. Bucata acea din farfurie cum am scris abia am biruit-o de asta nu am mai comandat nici o garnitura langa. Daca era in sange n-o puteam [...]
LA REVIEW Las Manzanas, prima cină în Argentina - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buenos Aires?
03.06.26 23:02@webmaster13: ms, ms e ok😀
LA REVIEW Las Manzanas, prima cină în Argentina - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buenos Aires?
31.05.26 15:52@doinafil: Anzii Cordilieri în zona Santiago de Chile în afară de faptul că sînt înalți nu sînt atât de spectaculoși ca munții noștri din Europa. Pe unde mergi observi până la o anumită altitudine o vegetație rară, ceva pini, plantații de nuci, pe urmă se rărește și dispare [...]
LA REVIEW Termas Valle di Colina, sau cum e să faci baie termală la 3000m în Anzi - scris de AZE în rubrica Excursie în Chile
28.05.26 08:21@Cristian_h: 😊
LA REVIEW Valparaiso - am fost și eu acolo - scris de AZE în rubrica O zi în Valparaiso
28.05.26 08:18@Pușcașu Marin: Salut, asa este cum zici tu. Antarctica intr-o alta viata. Ms pt citit lectura.
LA REVIEW Valparaiso - am fost și eu acolo - scris de AZE în rubrica O zi în Valparaiso
28.05.26 08:17@robert: Salutare Robert, multumesc, stiu cai fost acolo si ai avut cazare. Ti-a placut mult acolo.
LA REVIEW Valparaiso - am fost și eu acolo - scris de AZE în rubrica O zi în Valparaiso
26.05.26 19:52@doinafil: Sărut mâna și mulțumesc pentru răbdarea de a citi tot articolul. La majoritatea funicularelor tracțiunea se realizează cu un cablu de oțel, este prea abrupt să se facă cum a fost în Rio de ex. cu cremalieră. Acolo nu erau pante de 45 grade. Acest loc în Santiago mi-a [...]
LA REVIEW Cerro San Cristobal-mai aproape de cer - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
22.05.26 10:16@Pușcașu Marin: M-ai facut (din nou) sa rad. Pai da, daca nu era si sf mastercard nu il vedeam pe Sf Cristobal corect. Pacla aia poate sa fie si din cauza ca era dimineata si senin in ziua respectiva ,dar putea sa fie si smog nu prea le au cei cu mediul pe acolo...... Se observa ca nu citesti [...]
LA REVIEW Cerro San Cristobal-mai aproape de cer - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
12.05.26 21:52@webmaster: multumesc
LA REVIEW Amaranto — un restaurant bun în Santiago de Chile - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Santiago de Chile?
07.05.26 14:08@Yoda: Normal că au influențe europene, doar de aici s-au dus/emigrat acolo. Să vezi când ajung la Buenos Aires cu articolele ce clădiri o să vezi în poze.
LA REVIEW La pas prin Santiago de Chile - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
07.05.26 14:06@doinafil: M-am uitat acum pe telefon și am găsit poza cu statuia lui Isus cu coroana alunecată pe gât. O atașez ca și ultimă poză la articol (se vede că coroana este la gât dar nu prea clar nici la mine)
LA REVIEW La pas prin Santiago de Chile - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
06.05.26 21:01@Pușcașu Marin: În poze poate ai văzut că este curat. Dar atât în Santiago cât și Valparaiso sînt probleme cu gunoaiele, sînt foarte multe. Nu numai autoritățile dar și localnicii au probleme cu asta. Nu numai că nu se colecteză selectiv (doar într-o mică măsură, există doar 2 [...]
LA REVIEW La pas prin Santiago de Chile - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
06.05.26 20:40@Pușcașu Marin: Observ că citești articolele cap-coadă felicitări😀Vinul chilian a fost bun. Braziliencele sînt mai frumoase decât chiliencele. O seară bună și ms. că ai avut răbdare cu cititul.
LA REVIEW La pas prin Santiago de Chile - scris de AZE în rubrica Descoperă Santiago de Chile
03.05.26 18:09@Pușcașu Marin: Multumesc, corectez
LA REVIEW Chamas Buzios - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buzios?
03.05.26 17:34@webmaster: multumesc
LA REVIEW Chamas Buzios - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buzios?
03.05.26 17:32@webmaster13: e ok, ms
LA REVIEW Chamas Buzios - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Buzios?
01.05.26 09:29@nicole33: multumesc
LA REVIEW Boteco Rios - scris de AZE în rubrica Unde mâncăm în Rio de Janeiro?
Afișate 20 ecouri / [2024] total ecouri scrise de AZE pe AFA. -» vezi toate ecourile sale aici:

3. Solicitări CMR trimise // 1 total

CHINA Locuri de servit masa in Beijing si Shanghai

28.02.17 22:48Buna, poate sa-mi recomande cineva locuri de servit masa, restaurante in Beijing si Shanghai China? Sau sa descrie daca a servit masa pe undeva? Nu conteaza zona, pur si simplu ma intereseaza impresiile personale ca sa imi fac si eu o idee. Este vorba mai mult de pranz de restul meselor s-a [...] // 13 răspunsuri // citește
Afișate 1 solicitări

4. Răspunsuri scrise // 85 total

04.12.24 19:22@alexandram. : Nu am fost nici la Utopia World și nici la Utopia Beach Club. Răspund la acest CMR ca să dau mai departe răspunsul unei cunoștințe care a fost acolo anul acesta și mi-a povestit multe despre Utopia. Diferența între cele 2 Utopii este că una e pe deal pe o stâncă iar [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TURCIA
20.10.24 20:18@avumit: Bună ziua, nu am avut probleme lingvistice. La hotel nu este problemă. Pe stradă încercam și eu în engleză sau germană dacă nu cu mâinile și picioarele dar am înțeles întotdeauna ceea ce am vrut să aflu. Nici eu nu le prea am cu franceză la aceste ore am cam chiulit la [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TUNISIA
20.10.24 19:45Bună ziua. În Tunisia de și la fel stat african ca și Egiptul este alt popor, altă cultură. Înainte de prima vacanță petrecută în Tunisia nu m-am așteptat la prea multe dar așteptările mele au fost depășite un pic față de Egipt și asta în mod plăcut. Am petrecut 2 vacanțe cu [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TUNISIA
22.06.24 09:36@cris1982: Buna ziua Am locuit anul trecut langa Sovata la Casa Nagy. Este un loc excelent de a petrece timpul liber ramas dupa cizite. Are o gradina de 7000 mp langa o padure, este liniste. Are un foisor mare dedicat pentru timp liber, gratar, lenevit. Anul trecut am fost in aprilie dar gazda [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
14.03.24 10:05@dianamea: Bună ziua În acest moment de la locul meu de muncă (o zonă industrială din Sibiu care este mai aproape de Păltiniș decât restul orașului) observ zăpada proaspătă căzută ieri. de fapt am observat mai înainte pentru că tocmai s-a înnorat și meteo [...]
ÎN RUBRICA 2024 Întâlnirea anuală AFA redivivus
12.03.24 10:11Bună ziua Din cele enumerate de Dvs. recomand Desert Rose. Se încadrează în bugetul Dvs. și celelalte o fi OK dar nu cunosc nimic despre ele nu am fost. Despre Desert Rose am scris aici dar vedeți că este un articol foarte lung 😀 vezi impresii După aceea am tot [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
26.09.23 20:21@cris1982: Bună seara Susțin tot ce a scris colegul nostru Safta Radu. Ambele localități corespund cerințelor Dvs. Indiferent în care localitate vă cazați trebuie vizitată și cealaltă având în vedere că ambele au obiective turistice și recreative de vizitat. Dar fiind [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
12.03.23 21:57@Rem: Bună ziua Vă salut și mă bucur că doriți să vizitați Sibiul. Sibiul este frumos în orice anotimp fie vară caniculară fie o primăvară cu temperaturi mai coborâte și ostile, în consecință merită vizitat oricând. Despre Sibiu am scris de nenumărate [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
08.03.23 14:32@Andreea706: Bună ziua Se poate merge în aprilie, se poate face baie, se poate face plajă. Avem 2 experiențe de aprilie una la început de aprilie și una la sfârșit de aprilie - vezi impresii, vezi impresii Clar că în mai respectiv în iunie este mai cald [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
23.02.23 08:15@mihais68: Bună ziua Am scris anul trecut pe larg despre experiența noastră în Tunisia. Articolele se pot citi accesând linkul vezi impresii (și continuările sale). Acolo am descris Hotelul Port El Kantaoui, împrejurimile și excursiile făcute. A fost un sejur de buget am [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TUNISIA
29.06.22 23:06@elisa c: Bună ziua Tema bacșișului am povestit în ambele articole de cazare (anul trecut Desert Rose - vezi impresii, în acest an Zya Regina - vezi impresii). Nu știu cât dau alții eu m-am limitat la dolarul acela sau echivalent în lire egiptene. La recepție nu [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
16.05.22 05:09vezi impresii
ÎN RUBRICA Desert Rose Hotel
08.05.22 10:36@Rodel: Corect asta am omis sa scriu in primul raspuns. Am avut nelamuriri privind fotografia mi s-a spus sa fac cu toata pagina pasaportului acolo unde se afla poza resp celelate date si sa nu depaseasca 5 mb Codul primit trebuie salvat/memorat.
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
05.05.22 16:48@Ateirah: Cred ca da. Siteul MAE Egipt oficial scrie: Toți pasagerii care călătoresc în Egipt trebuie să prezinte un test molecular tip PCR cu rezultat negativ pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2, efectuat cu maximum 72 de ore înainte de călătorie sau un certificat de [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
29.07.21 22:30@tm-tc: Bună Din păcate nu se poate face comparație. Nu am prea mare experiență (2 sejururi Turcia 1 sejur Egipt) dar sînt sigur că nu se poate compara. Dacă de ex la un resort din Egipt există spațiu fără limite dar în Turcia este ceva mai mic, calitatea poate fi [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
05.05.21 22:28Bună Noi am fost în Hurghada la Desert Rose are și aquaparc. am scris aici : vezi impresii Vă încadrați și în buget. ​Ce anume să fie pe plajă resortul sau aquaparcul, nu prea înțeleg întrebarea în cazul nostru aquaparcul nu a fost pe plajă dar resortul da are ieșire la [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
18.04.21 11:56@dnip:  Buna tocmai am scris despre Desert Rose - vezi impresii - se incadreaza in bugetul tau va fi chiar mai ieftin acum balaceala cat se poate de mult  Eu zic ca o vizita in Cairo se merita daca sejurul e mai lung de ex se pleaca noapte se ajunge inapoi tot noaptea deci cca 23-24 [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați EGIPT
20.01.20 22:46@alinafulg: Bună Mă bucur că mergeți să vizitați Parisul. O să aveți ce vedea. Eu am folosit autocarul de la Beauvais până la Porte Mailot. De acolo am luat metroul linia 1 și 7 la arondismentul 9 acolo unde am avut locul de cazare, Monte Carlo îi spune și am stat într-o cameră [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați FRANȚA
16.01.20 21:44@tumisfabu: Bună Și eu am fost în aceeași situație anul trecut, adică prima dată în Turcia. Pot recomanda ca de obicei doar locurile unde am fost, mai exact Hotel Port River din Titreyengol (lângă Side) și Hotel Monte Carlo din Alanya. Prima variantă (Port River) mi se pare mai ok [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TURCIA
02.01.20 17:37@Ionel Pop: Bună ziua Sînt fan Bulgaria mulți ani nu vroiam să aud de altceva și aici mi-am petrecut vacanțele. Toate vacanțele le-am petrecut (în total 7 - se poate citi accesănd linkul de mai sus)) în Albena de și am vizitat și alte stațiuni din alte zone din Bulgaria evident nu pot [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați BULGARIA
Afișate 20 răspunsuri / [85] total RSP scrise de AZE pe AFA. -» vezi toate aici:

3. Solicitări OFERTE personalizate // total 4

  • 04.12.19 11:52: EGIPT — Desert Rose Hotel
  • 27.06.19 12:45: TURCIA — Descoperă Cappadocia, o zonă magică
  • 24.11.18 11:14: TURCIA — Monte Carlo Hotel
    Cumpărat oferta 20838
  • 18.01.18 12:38: BULGARIA — Laguna Mare Hotel
  • Afișate 4 solicitări oferte
      SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre
  • AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

  • [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.53130698204041 sec