EXCELENT
GRAD SATISFACȚIE
NOTARE MEDIE REZULTATĂ

După patru zile minunate petrecute în Roma, ne-am continuat drumul spre casă, cu o oprire intermediară planificată aproape de granița dintre Slovenia și Ungaria. Am ales să ne cazăm în Lendava, un orășel liniștit aflat în estul Sloveniei. Scopul opririi a fost exclusiv de tranzit, iar locația aleasă a fost Hotel Cubis, o alegere inspirată pentru nevoile noastre.
Rezervare și check-in
Am rezervat direct de pe site-ul oficial al hotelului, procesul fiind simplu și clar. Pe drum, în timp ce ne îndreptam spre hotel, am primit un mesaj din partea acestora în care ni se comunica faptul că după ora 21:00 nu mai este personal la recepție. În acest sens, ni s-au oferit detalii utile: codul de acces în hotel, numărul camerei alocate și informația că vom găsi cheia în ușa camerei.
Din fericire, nu a fost nevoie să folosim aceste instrucțiuni, deoarece am ajuns la hotel în jurul orei 20:30 și am putut face check-in-ul direct la recepție. Acesta a fost rapid și eficient, iar doamna de la recepție ne-a oferit informații despre restaurantele din zonă unde putem servii cina, având în vedere că hotelul nu dispune de restaurant propriu pentru prânz sau cină. De asemenea, am primit o hartă a localității, cu principalele obiective turistice marcate – un gest frumos și util pentru turiști.
Hotel Cubis
Hotelul este amplasat într-o zonă liniștită a orașului Lendava, foarte aproape de granița cu Ungaria, ceea ce îl face ideal pentru cei aflați în tranzit. Este o unitate de cazare modernă, deschisă în anul 2018.
Are următoarea adresă – Mlinska ulica 5a, 9220 Lendava, Slovenia, iar coordonatele GPS ale locației sunt următoarele: N – 46.56295 și E – 16.45204.
Hotelul dispune de 24 de camere, împărțite în: 14 camere duble (cu pat matrimonial) și 10 camere twin. Fiecare cameră are o suprafață de 24 mp și este dotată cu: aer condiționat, TV LED cu ecran plat, baie privată cu cabină de duș și acces gratuit la internet.
Parcarea
Accesul cu mașina este facil, iar un avantaj important este parcarea gratuită oferită de hotel, situată chiar în fața clădirii – spațioasă și fără rezervare prealabilă.
Camera – noastră
Am primit camera 104, o cameră dublă matrimonială, situată la etajul 1, spațioasă, curată și bine întreținută. Camera era mobilată modern și funcțional, oferind un pat matrimonial confortabil, TV cu ecran plat, aer condiționat, dulap mare pentru haine, fotoliu, scaun și o masă de lucru. Atmosfera generală a fost una plăcută și odihnitoare, perfectă pentru relaxare după un drum lung.
Baia camerei
Baia camerei, la fel de bine întreținută, a fost un alt punct forte. Spațiul era suficient de generos, decorat în tonuri deschise care dădeau o senzație de prospețime. Am găsit un duș cu cabină de sticlă, o chiuvetă modernă cu oglindă mare, o toaletă curată și prosoape moi și impecabile puse la dispoziție. Toate instalațiile sanitare funcționau impecabil, iar articolele de toaletă oferite erau de bună calitate. Ventilația și iluminatul au completat confortul băii.
Micul dejun
Dimineața am servit micul dejun în stil bufet, într-un spațiu amenajat la parterul hotelului. Sala era curată, luminoasă și suficient de spațioasă. Oferta de la micul dejun a fost surprinzător de bogată, cu preparate reci și calde, produse de patiserie, fructe, lactate, sucuri și băuturi calde. Cafeaua a fost foarte bună.
Ne-am bucurat de o masă gustoasă și variată, care ne-a oferit un start bun pentru o zi lungă de drum.
Concluzie Hotel Cubis din Lendava a fost o alegere reușită pentru o oprire intermediară între Roma și casă. Am apreciat curățenia, confortul camerei, dotările moderne, liniștea, parcarea gratuită, micul dejun generos și organizarea eficientă a check-in-ului. Dacă sunteți în căutarea unei cazări decente și bine poziționate pentru tranzit în această zonă a Sloveniei, îl recomand cu încredere.

AmFostAcolo fără reclame?
- Utilizatoriii LOGAȚI văd o versiune cu mai puține reclame
- Ai dori o versiune COMPLET fără reclame? — devino membru afaFanClub -- citește mai mult
Trimis de zlatna in 09.09.25 17:35:23
4 ecouri scrise, până acum, la acest articol
NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zlatna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
- sait oficial al acestei destinații:
- Coordonate GPS: 46.56268112 N, 16.45167833 E - neconfirmate încă
ECOURI la acest review
4 ecouri scrise, până acum, la acest articol
Mutat în rubrica "Cubis Hotel, LENDAVA" (nou-creată pe sait)
-
Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.
Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ”
Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
@webmasterX: da, sunt corecte coordonate GPS.
- Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
- Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
- Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație:
in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o
ÎNTREBARE NOUĂ
(întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)