ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.02.2025
--- F ---
GR. VÂRSTĂ: > 60 ani
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 16.06.15
STATUS: PARTENER
DATE SEJUR
DEC-2023
DURATA: 26 zile
Cuplu
2 ADULȚI
Raport PREȚ/CALITATE:
EXCELENT

GRAD SATISFACȚIE
SERVICII:
100.00%
Încântat, fără reproș
CAZARE [camere etc]:
100.00%
Încântat, fără reproș
BUCĂTĂRIE ŞI MASĂ:
100.00%
Încântat, fără reproș
CADRUL NATURAL:
NU SUNT ÎN MĂSURĂ SĂ MĂ PRONUNȚ

NOTARE MEDIE REZULTATĂ
100.00%

AUTORUL ar RECOMANDA
această destinaţie unui prieten sau cunoscut
TIMP CITIRE: 2 MIN

Croaziera in Caraibe cu Craciun si revelion

TIPĂREȘTE

Admin va rog sa rectificati, vasul de croaziera este Costa Pacifica.

Am ajuns cu o zi inainte de imbarcarea in croaziera in Italia. Am avut zbor spre Milano si din gara Milano am luat trenul catre Savona. Dupa amiaza am facut o plimbare prin orasul Savona, prin centrul istoric si apoi ne-am pregatit pentru imbarcarea de a doua zi. Fiind obisnuiti cu etapele imbarcarii am pus etichetele cu numarul cabinei primite prin email la bagaje, ne-au fost facute fotografiile pentru identificare si ne-au fost inmanate cardurile cabinei. Dupa imbarcare ne-am luat in primire cabina unde aveam de bun venit o sticla de proseco deoarece suntem silver datorita punctelor cumulate in croaziere,

Am inregistrat cardul pentru a putea face platile pe vas. Din prima zi ne-au fost retrasi banii pentru pachetele care le-am rezervat in cos in aplicatie si in fiecare noapte era retras de pe card bacsisul din ziua precedenta.

In prima zi de navigare vasul a oprit in Marseille unde nu am coborat pentru ca era frig si ploua. Urmatoarea zi la Cadiz a fost vreme frumoasa, ne-am plimbat prin oras, prin centrul vechi, in parcul genovez si pe malul marii.

Santa Cruz de Tenerife a fost urmatoarea oprire unde ajungeam a treia oara. Deja vremea era de vara, dar orasul impodobit cu beculete pentru Craciun. Intotdeauna mi-a placut Tenerife si este insula unde mi-ar place sa traiesc daca as avea posibilitatea.

Dupa aceasta oprire am avut 6 zile de navigare. Nu am avut timp sa ne plictisim pentru ca am fost la plaja, am citit, am fost la diverse activitati, seara la restaurant si apoi la teatru si daca mai puteam mai mergeam si la petrecerile de dupa. Aproape in fiecare zi ne anuntau ca se da cite o ora inapoi fata de ora noastra fiind diferenta de 5 ore. A fost organizata seara in alb unde dress codul a fost alb si la puntea 9 a fost muzica si distractie si sculptura in gheata.

Pe 20 decembrie am ajuns in Santa Lucia unde am avut achizitionata o excursie in jungla cu cable car. Excursia a fost foarte interesanta am vazut jungla de sus, in rest insula este destul de saraca.

Cam asa au decurs primele 10 zile din croaziera.


[fb]
---
Trimis de mariana07 in 15.02.25 10:28:03
Validat / Publicat: 15.02.25 11:04:18
INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în #CROAZIERE.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: China, Cuba Tarile Nordice Coasta Amalfi Caraibe

VIZUALIZĂRI: 220 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI
SESIZEAZĂ
conținut, limbaj
Adn. FAVORIT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
Poze atașate (se deschid în pg nouă)
P14 Plimbare prin Cadiz
EVIDENTIAȚI ARTICOLELE CU ADEVĂRAT UTILE!
Dacă impresiile de mai sus v-au impresionat prin utilitate, calitate etc folosiți linkurile de mai jos, prin care puteți acorda articolului un BONUS în Puncte de Mulțumire-Apreciere (PMA) articolului.
Puteți VOTA acest articol:
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19100 PMA (din 21 voturi)
NOTĂ: Mulțumită numărului de voturi primit, articolului i-a fost alocat automat un SUPERBONUS în valoare de 2000 PMA.

ECOURI la acest articol

Sfârșit SECȚIUNE Listă ECOURI scrise la articol

ROG REȚINEȚI:
  • Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
  • Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
  • Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație: in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o ÎNTREBARE NOUĂ
    (întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)
SCRIE UN ECOU LA ACEST REVIEW
NOTĂ: Puteți folosi ptr formatarea ecoului: [b]...[/b], [i]...[/i], [q]...[/q]
EMOTICOANE ce pot fi folosite SHOW/HIDE
Sfârșit SECȚIUNE SCRIE ECOU

NOTĂ: Rubrica de mai jos vă permite să vă abonați (sau să vă dezabonați) la / de la notificări (înștiințări prin email) atunci când cineva răspunde unui text scris ca ecou mai sus.
Status Abonament Ecouri la acest review - abonament INACTIV [NU primiți înștiințări atunci când se scriu ecouri la acest review]
VREAU înștiințări pe mail când se postează ecouri la acest review
  • Niciun abonat la acest review, încă...
  • Alte impresii din această RUBRICĂCroaziere cu Costa Pacifica:

      SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2025 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • la final = [utf8mb4]; bMustChange=[]
  • pagină generată în 0.034365892410278 sec
    ecranul dvs: 1 x 1